Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Šešėlinė ekonomika

Šešėlinė ekonomika

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Nelegalioji, neapskaitoma ekonomika. "Šešėlinė ekonomika" - legenda ir tikrovė. Mėginimai apibrėžti ir įvertinti šešėlinę ekonomiką. Nuo ekonominių sistemų nepriklausantys skiriamieji požymiai. Šešėlinė ekonomika rinkos sąlygomis. Pereinamojo etapo šešėlinė ekonomika. Šešėlinės ekonomikos potencialas ir motyvacija. Šešėlinės ekonomikos atsiradimo priežastys. Disbalansas prekių ir paslaugų rinkoje. Ekonominės sistemos neelastingumas. Struktūrinės paskirstymo problemos. Skolų problema. Darbo rinkos asimetrijos. Infliacija. Šešėlinės ekonomikos reguliavimo svertai. Šešėlinės ekonomikos egzistavimo padariniai. Grėsmingi ekonomikos šešėliai. Šešėlinė mokesčių teisė. Kas penktas pajamų litas - šešėlinis. Neapskaitomos ekonomikos patamsiai. Lietuva atvira nelegaliems pinigams. Išvados.

Ištrauka

Pastaruosius du dešimtmečius ir Vakarų, ir Rytų šalyse galima matyti nuolat didėjantį fenomeną - dabar šešėlinę ekonomiką. Daug ūkio subjektų savo veiklą iš fiskalinės, administracinės, mokestinės, statistinės "šviesos" perkelia į privačios veiklos namų ūkiuose (savęs aprūpinimo ekonomika) arba į pelno siekiančios neregistruotos veiklos (neoficiali ekonomika) šešėlį. Šešėlinė ekonomika atsirado iškart, kai tik valstybė ant dirbančiųjų uždėjo "tvirtą ranką" administruodama ir normuodama jų veiklą. Šešėlinės veiklos aktyvumas visais laikais priklausė ir priklauso nuo valstybės aktyvumo ir šalies ūkio sistemos. Per paskutiniuosius 20 metų atlikta daug šešėlinės ekonomikos tyrimų ir parašyta darbų, bet labai nedaug padaryta plėtojant metodologiją, skirtą apibrėžti ir sistemiškai įvertinti šešėlinę ekonomiką. Kas sudaro šešėlinę ekonomiką ir kaip ji apibrėžiama-šie klausimai yra diskusijų centre. Ekonominėje literatūroje aprašomas tam tikras skaičius veiklos sričių, kurios ir sudaro šešėlinės ekonomikos sąvoką, ir ekonomistai socialinės sferos mokslininkai ir kiti tyrinėtojai kartais šešėlinę ekonomiką vadina "paraleline ekonomika", "neformaliu sektoriumi", "paslėpta ekonomika", "pogrindine ekonomika", "prieštaraujančia įstatymams ekonomika", "juodąja rinka" ir t.t. Viena iš pirmųjų šešėlinės ekonomikos interpretacijų užfiksuota 1972 m. Tarptautinės darbo organizacijos(TDO) pranešime po jos misijos Kinijoje. TDO pranešime šešėlinė ekonomika buvo suprantama kaip nedidelis šeimos verslas taikant paprastą technologiją ir intensyvų darbą. Be to, šešėlinė ekonomika buvo apibūdinama naujų verslų atsiradimo rinkoje ypatybėmis ir nesureguliuota bei konkurencine aplinka, kurioje buvo pradedamas verslas. Vėliau TDO Regioninėje įdarbinimo programoje Lotynų Amerikai ir Karibams išdėstyta koncepcija, apibūdinanti dirbančių miesto gyventojų situaciją Lotynų Amerikoje. Šioje programoje šešėlinė ekonomika buvo apibūdinama kaip dirbančių miesto gyventojų fenomenas, susidaręs dėl per didelės darbo jėgos pasiūlos. Per didelę darbo jėgos pasiūlą nulėmė migracija- žmonės keliavo iš kaimų į miestus ieškodami didesnio uždarbio. Šešėlinė ekonomika veikė kaip apsaugos priemonė, apsorbuodama perteklinę darbo jėgą, kurios negalėdavo įdarbinti oficiali ekonomika.
Pagrindinis šio darbo tikslas – aprašyti šešėlinės ekonomikos problemas Lietuvoje bei kitose valstybėse.
Darbo objektas – šešėlinė ekonomika.
Pagrindiniai darbo uždaviniai:
• Pateikti apibrėžimų, kurie apibūdintų šešėlinę ekonomiką;
• Aprašyti šešėlinės ekonomikos atsiradimo priežastis bei jos padarinius Lietuvoje;
• Pateikti informacijos apie pasaulyje esančias valstybes, kuriose vyrauja didžiausi juodosios rinkos skaičiai;
• Padaryti šio darbo išvadas.

Šio kursinio darbo atlikimo pagrindiniai etapai būtų šie:
1. Surinkti medžiagą (literatūrą, straipsnius), kurioje būtų aptariama šešėlinė ekonomika;
2. Susidaryti darbo planą, išskiriant svarbiausias dalis;
3. Laikantis plano, parašyti teorinę dalį apie šešėlinę ekonomiką pagal temos aktualumą;
4. Išskirti pagrindines mintis ir jomis remiantis, suformuluoti išvadas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-06-09
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis35 puslapiai 
Literatūros šaltiniai19
Dydis57.94 KB
AutoriusVygandas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2002 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasI. Klimavičienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seseline ekonomika [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-10-27 IP: 193.219.62.88
    andrius sako

    siaip referatas neblogas tik imant citatas salia ju reikia nurodyti literatura is kurios paimta... vien gale surasyti literatura neuztenka.... gal kiek nereikalingas brezinys....na o siaip bedai prispyrus gerai butu ir toks darbas...manau destytoja ivertintu teigiamai:)

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 35 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • I. Klimavičienė
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą