Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Baltijos šalių ekonominio augimo statistinis vertinimas

Baltijos šalių ekonominio augimo statistinis vertinimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Aprašymas

Įvadas. Žmogaus socialinės raidos indeksas. Konkurencingumo indeksas. Ekonominės laisvės indeksas. Korupcijos suvokimo indeksas. Atlaso metodologija. Tiesioginės užsienio investicijos. Prekyba. Socialinio artimumo indeksas. Bendrasis Vidaus Produktas (BVP). Einamosios sąskaitos deficitas. Pažangiųjų technologijų plitimas. Prognozės. Išvados. Reziumė (vokiečių kalba).

Ištrauka

Pastaruoju metu žiniasklaida mirga įvairiausiais pranešimais apie Baltijos valstybių ekonominį vystymąsi: "Baltijos tigrai stebina Europą, "Baltijos šalių ekonomika augo labiausiai visoje ES", "Lietuva, Latvija, Estija – vienos iš perspektyviausių naujųjų ES narių" ir daug kitų. Ir iš tiesų, daugelis iš mūsų esame girdėję, kad tiek Lietuva, tiek kitos mūsų Pabaltijo kaimynės gali pasigirti padariusios itin didelę pažangą. Bet ar taip iš tikrųjų yra? Ar šis ekonominis augimas yra realiai pagrįstas statistiniais, ekonominiais rodikliais, ar tai tik trumpalaikė "euforija", trumpalaikis pakylimas neatspindintys tikrovės? Tai ir yra pagrindinis mano šio darbo tikslas: statistiškai ir ekonomiškai įvertinti Baltijos valstybių ekonomikos augimą.
Svarbiausi šio mano darbo tikslai ir uždaviniai yra:
1. Analizuoti ir interpretuoti statistinius duomenis apie Baltijos šalis, pasitelkiant įvairius ekonominę, socialinę valstybių raidą atspindinčius rodiklius (pvz.: Žmogaus socialinės raidos indeksas, Ekonominės laivės indeksas ir kt.)
2. Šiuos statistinius duomenis išnagrinėti ilgesniu laikotarpiu (5-15 metų) bei juos palyginti su kitomis valstybėmis ir regionais (ypatingą dėmesį atkreipiant į ES).
3. Pasistengti įvardinti statistinių rodiklių kitimo pasekmes ir prognozuoti tolesnes galimas jų kitimo tendencijas.
Taigi šiame darbe buvo stengiamasi pateikti pačią naujausią ir aktualiausią ekonominę, socialinę, statistinę informaciją, kuri tiksliausiai atspindi Baltijos šalių ekonominio vystymosi raidą. Greta įprastų ir taip plačiai žinomų ekonomikos palyginamųjų rodiklių kaip BVP vienam gyventojui ar tiesioginės užsienio investicijos, pateikiami ir tokie rodikliai kaip žmogaus socialinės raidos, ekonominės laisvės, korupcijos, socialinio artimumo indeksai, kurie dar efektyviau padeda analizuoti Lietuvos, Latvijos ir Estijos ekonominį augimą. Taip pat daug duomenų yra pateikiama lentelėse, diagramose, kad akivaizdžiau galima būtų pastebėti tam tikras tendencijas, panašumus ar skirtumus.
Savaime suprantama, kad jokie Baltijos valstybių indeksai, rodikliai, skaičiai ar procentai nieko neparodys, jei jų nepalyginsime kitų valstybių kontekste. Taigi šiame darbe visi statistiniai duomenys apie Lietuvos, Latvijos, Estijos ekonomiką interpretuojami ir analizuojami, lyginant juos su kitomis valstybėmis ir regionais. Ypatingas dėmesys sutelkiamas į ES, kurios narėmis jau yra visos "Baltijos sesės" ir kurioms ji yra tarsi "etalonas" (Baltijos valstybės visada stengdavosi, stengiasi ir stengsis lygiuotis į kitas labiau išsivysčiusias ES nares). Taip pat įdomi informacija gaunama Baltijos šalis lyginant su kitomis Europos Sąjungos naujokėmis bei galingiausiomis pasaulio valstybėmis (tokiomis kaip JAV ar Rusija). Labai įdomus atrodo ir pačių Baltijos valstybių palyginimas įvairiais rodikliais, siekiant nustatyti stipriąsias ir silpnąsias "Baltijos tigrų" grandis.
Kaip jau minėjau, darbe pateikiama pati naujausia informacija ne tik iš Lietuvos institucijų (t.y. Lietuvos Statistikos Departamentas, Vilniaus, Hansa, bankų ir kt.), bet ir tarptautinių organizacijų, tokių kaip Eurostatas, Eurofutures ar Pasaulio Bankas. Taip pat labai įdomi ir aktuali informacija buvo paimta iš spaudos leidinių ("Verslo žinios", "Euroverslas" ir kt.) bei mokslinių straipsnių (prof. Dr. Erik Terk).
Taigi manau, kad mano pasirinkta tema tikrai aktuali visiems Lietuvos gyventojams, pirmiausia todėl, kad mes privalome pažinti ne tik šalį, bet ir regioną, kuriame gyvename, kurio sėkmės ir nesėkmės, trūkumai ir pranašumai mūsų gyvenimą veikia tiesiogiai. Todėl Baltijos šalių ekonomika, jos raida, augimo ir smukimo tendencijos šiame darbe leis susidaryti gana platų ir informatyvų vaizdą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-24
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai25
Dydis118.78 KB
AutoriusBafka
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Baltijos saliu ekonominio augimo statistinis vertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą