Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP)

Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos BVP sukūrimas. BVP apibrėžimas. Nominalusis ir realusis BVP. BVP skaičiavimo metodai. Lietuvos BVP lyginant su kitomis šalimis. BVP dinamika. Ekonominis (verslo) ciklas. Lietuvos BVP 1990-2002 m. BPV ir BVP kitimas 1995-2002 m. BVP kitimo prognozė 2003-2006 m. Išvados.

Ištrauka

Mano darbo tema - ,,Lietuvos BVP: sukūrimas ir dinamika". Ši tema aktuali, nes bendrasis vidaus produktas yra vienas iš svarbiausių makroekonomikos rodiklių, atspindintis šalies ekonomikos padėtį tiek šalies viduje, tiek ir lyginant su kitomis šalimis. BVP kitimas parodo ekonomikos augimo tempus ir leidžia valstybei pasirinkti ekonominės politikos kryptį.
Šio darbo tikslas – panagrinėti Lietuvos bendrojo vidaus produkto sukūrimą ir kitimą nuo Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo 1990 m. iki 2002 m. bei jo kitimo pronozes iki 2006 m.
Darbą sudaro dvi dalys: ,,Lietuvos BVP sukūrimas" ir ,, Lietuvos BVP dinamika". Pirmojoje dalyje apibrėžiamas BVP terminas, apžvelgiama bendrojo vidaus produkto sandaros ir skaičiavimo metodų teorija ir pateikiama Lietuvos BVP analizė lyginant su kitomis Europos šalimis bei Europos Sąjunga. Antrąją dalį sudaro ekonominio verslo ciklo teorijos apžvalga, BVP kitimo 1990 - 2002 m.analizė ir jo augimo prognozė 2003 – 2006 m.
BVP kitimo priežastys ir raida analizuojamos Naudojant Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės duomenis, pateiktus Nacionalinėse sąskaitose.

Bendrasis vidaus produktas BVP apibūdina krašto ūkio veiklos rezultatą. Vienos šalys pagamina labai daug žaliavos, pavyzdžiui, akmens anglies arba medienos, tuo tarpu kitos gamina daugiau pramoninių gaminių, pavyzdžiui, plieno ir automobilių. Kai kurios šalys gali specializuotis gaminti maisto produktus, kaip antai: ryžius arba sviestą, o kitos teikia paslaugas – kino industrijos, draudimo arba banko. Šalies ekonomikos apimtis yra nustatoma pagal bendrą šalyje pagaminamų prekių ir paslaugų kiekį. Gaminant vis daugiau prekių ir paslaugų, ekonomika kyla, o pats geriausias būdas įvertinti šį augimą pinigais - įkainoti visus pirkimus ir pardavimus. Nors pinigai nėra vienintelis ekonomikos apimties įkainojimo būdas, juos pasitelkus lengviausia susumuoti visa, kas šalyje buvo pagaminta bet kuriais metais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-02
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai17
Dydis62.21 KB
AutoriusBritva
Viso autoriaus darbų202 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą