Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Jaunimo nedarbo Lietuvoje analizė

Jaunimo nedarbo Lietuvoje analizė

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Pagrindinės sąvokos. Nedarbo priežastys. Pagrindiniai nedarbo rodikliai. Praktinė dalis. Statistinių duomenų analizė. Pagrindinės problemos. Jaunimo integracijos į darbo rinką problemos. Jaunimo nedarbo psichologiniai ir socialiniai aspektai. Darbo reikšmė jaunimui. Nedarbo pasekmės. Išvados.

Ištrauka

Nedarbas yra viena svarbiausių ekonominių problemų. Daugelis žmonių, netekę darbo, praranda pajamų šaltinį, patiria gyvenimo lygio smukimą, psichologinį diskomfortą. Valstybė, kurioje egzistuoja aukštas nedarbo lygis, patiria didelius ekonominius nuostolius. Todėl nedarbo problema yra politinių ir ekonominių diskusijų objektas. Daugelis politikų, įvertindami ekonomikos būklę ar ekonominės politikos efektyvumą, nedarbo lygį vertina kaip vieną ekonomikos "sveikatos" rodiklių. Ekonomistai tyrinėja nedarbą, norėdami nustatyti jo lygį, priežastis, nedarbo nuostolius, parengti ir tobulinti vyriausybės užimtumo politiką.
Visuomenę vis labiau neramina jaunimo nedarbas. Kaip ir daugumoje užsienio šalių, jaunų žmonių nedarbo lygis Lietuvoje yra žymiai aukštesnis už bendrąjį nedarbo lygį. Jaunimo nedarbas sukelia ne tik rimtų ekonominių problemų (kelia bendro nedarbo lygį), bet ir socialinių (tokių, kaip didėjantis jaunimo nusikalstamumo lygis ir pan.) bei psichologinių pačių nedirbančių jaunuolių problemų.
Ši problema yra ypač aktuali dar besimokančiam jaunimui. Esant tokiai situacijai Lietuvoje, baigus mokslus pirmą kartą susirasti darbą, integruotis į darbo rinką yra labai sunku. Todėl tai mažina motyvaciją mokytis ir sukelia nemažai rimtų socialinių padarinių.
Todėl pagrindinis šio darbo tikslas yra išanalizuoti jaunimo padėtį darbo rinkoje ir aptarti svarbiausias su tuo susijusias problemas.
Darbe visų pirma bus pateikiama trumpa teorinė nedarbo, kaip makroekonominės problemos, medžiaga, tam, kad būtų galima geriau suprasti pačią nedarbo sąvoką. Pradėdama praktinę darbo dalį, visų pirma analizuosiu statistinius jaunimo nedarbo duomenis, tam, kad išryškinti pagrindines problemas. Toliau darbe bus aptariamos jaunimo integracijos į darbo rinką problemos, galimi jų sprendimo būdai, vyriausybės vykdoma jaunimo nedarbo mažinimo politika ir jos rezultatai, taip pat aptarti ir kai kurie psichologiniai bei socialiniai jaunimo nedarbo aspektai.
Savo darbe remsiuosi statistiniais Lietuvos nedarbo departamento duomenimis, vyriausybės parengta užimtumo didinimo 2001-2004m. programos ataskaita, taip pat kai kuriais atliktais tyrimais: 2000 m. liepos-spalio mėn. Darbo ir socialinių tyrimų instituto atliktu tyrimu, kurio vienas iš pagrindinių tikslų - jaunimo užimtumo galimybių ir jų elgsenos darbo rinkoje įvertinimas, bei Lietuvos darbo biržos nedirbančio jaunimo iki 25 m. amžiaus anketinės apklausos duomenimis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-16
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis44.51 KB
AutoriusDovile
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Jaunimo nedarbo Lietuvoje analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą