Išplėstinė paieška
 
 
 

Infliacija (9)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Infliacijos samprata. Infliacijos esmė. Infliacijos rūšys. Infliacijos tempai Lietuvoje ir pasaulyje. Infliacijos matavimo būdai. Infliacijos priežastys. Bendrosios paklausos sukelta infliacija. Bendrosios Pasiūlos sukelta infliacija. Infliacijos pasekmės. Infliacija ir nedarbas. Filipso kreivė trumpuoju laikotarpiu. Filipso kreivė ilguoju laikotarpiu. Infliacijos mažinimo būdai. Išvados.

Ištrauka

Infliacija yra viena aktualiausių problemų ekonomikos teorijoje. Apie jos sampratą parašyta nemažai darbų, tačiau vis tiek iki šiol nėra vieningos nuomonės apie tai, kas susiję su jos priežastimis ir kokios turi būti jos mažinimo preomonės. Dauguma ekonomistų tyrinėjo infliaciją kaip piniginį fenomeną. Tačiau XX amžiuje, kai ekonomika perėjo į rinkos santykius, infliacijos forma pasikeitė: infliaciją gali sukurti ne vien tik rinkos poveikis bet ir vyriausybės vykdoma aktyvi pinigų politika. Už kainų lygio kilimo slepiasi monopolijų ir oligopolijų priimami įkainojimų sprendimai. Tam tikra prasme šie sprendimai yra tiesioginė infliacijos priežastis.
Su infliacija susiduria tiek išsivysčiusios, tiek besivystančios šalys. Infliacijos lygis yra svarbus rodiklis, rodantis ekonomikos stabilumą arba silpnumą todėl palaikyti aukštą užimtumo lygį be infliacijos yra kiekvienos valstybės reguliavimo tikslas. Tačiau tikrovėje infliacija yra neišvengiama ir dažnai tenka rinktis tarp infliacijos ir nedarbo.
Infliacijos valdymas sudėtingiausias ekonominės politikos klausimas. Tai ypač aktualu Lietu-vai, norinčiai prisijungti prie euro zonos 2007 metais. Dabar infliacija kelia grėsmę Lietuvos planams, todėl viena svarbiausių valstybės užduočių yra infliacijos mažinimas.
Temą pasirinkau dėl infliacinių procesų aktualumo tiek ekonomikai, tiek gyventojams. Jau se-nai norėjau išsiaiškinti, kas sukelia infliacija, kokie yra padariniai. Mano manymu, ji svarbi kiekvie-nam ekonomistui, kuris nagrinėja ekonominius procesus savo šalies ir pasaulio mastu.
Darbo tikslas:
atskleisti infliacijos įtaką šalies ekonominiam vystymuisi
Darbo uždaviniai:
1. aptarti infliacijos sampratą;
2. apibrėžti infliacijos priežastis;
3. apžvelgti infliacijos poveikį ekonomikai;
4. atskleisti infliacijos ir nedarbo sąveiką;
5. aptarti antiinfliacinės politikos priemones.
Pirmoje dalyje analizuojama infliacijos sąvoką, infliacijos tipai bei skaičiavimo metodai. Toliau kalbama apie bendrosios paklausos ir bendrosios pasiūlos sukeltas infliacijos priežastis.
Antroje dalyje apžvelgiamos socialines ir ekonomines pasekmes ir kas dėl infliacijos nukenčia, kas praranda.
Trečioje dalyje aptariamas infliacijos ir nedarbo ryšys. Taip pat analizuojama Filipso kreivė tiek ilguoju , tiek trumpuoju laikotarpiu.
Ketvirtoje dalyje nagrinėjamos kovos su infliacija metodai, antiinfliacinė politika.
Darbo metodai:
paliginamosios analizės, loginis, grafinis, istorinis, statistinis, aprašomasis ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-20
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis52.56 KB
Autoriusjevgenij
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Infliacija (9) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą