Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Pasaulinė valstybinio regionų plėtros reguliavimo patirtis. Bendros ir specifinės regionų politikos problemos pasaulio valstybėse. Regionų plėtros reguliavimo institucinis ir teisinis pagrindas

Pasaulinė valstybinio regionų plėtros reguliavimo patirtis. Bendros ir specifinės regionų politikos problemos pasaulio valstybėse. Regionų plėtros reguliavimo institucinis ir teisinis pagrindas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Įvadas. Bendros ir specifinės regionų politikos problemos pasaulio valstybėse. Valstybinės regionų plėtros reguliavimo ir regionalinės ekonominės politikos esmė. Regionų plėtros reguliavimo institucinis ir teisinis pagrindas. Valstybės valdymas ir regionų vaidmuo. Regionų plėtros reguliavimo institutai. Regionų politikos reguliavimo teisinis pagrindas. Ekonominio reguliavimo priemonės. Planavimas ir prognozavimas. Probleminiai regionai ir regionų plėtros programos. Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) patirtis. TVA plėtros programa. "Apalači" plėtros programai. Europos šalių plėtros patirtis. Nyderlandai. Vokietija. Australijos patirtis. Europos Sąjungos (ES) regioninė politika. Institucijos koordinuojančios Europos Sąjungos (ES) regioninę politiką. Regionų klasifikavimas pagal tikslus. Europos Sąjungos (ES) regioninės politikos finansavimo šaltiniai. Struktūrinių fondų principai. Išvados. Priedai (5).

Ištrauka

Regionų problemos turi didelę reikšmę daugelio pasaulio šalių vystymuisi, ypač ženklių ekonominių, socialinių, politinių pokyčių etapuose. Iš esmės regionų politikos problemos skiriasi teritoriniu, socialinio – ekonominio išsivystymo laipsniu, kultūrinių tradicijų, etninės gyventojų sudėties, valstybės aparato veikimo požiūriais, bet turi ir daug bendrų bruožų. Taigi, galima drąsiai teigti, kad egzistuoja bendros ir specifinės regionų politikos problemos.
Probleminiai regionai – regionai, kurie nepajėgūs patys išspręsti svarbiausių problemų, todėl jiems reikalinga valstybės parama. Valstybės paramos metodai taikomi ne visur tie patys.
Vienas iš šiuolaikinio pasaulio paradoksų ir yra tai, kad esminiai skirtumai tarp šalių ( jų suminės ir vidutinės charakteristikos ) dera su ženkliais panašumais tarp tam tikrų regionų įvairiuose šalyse. Ši patirtis apsprendžia regionų politikos problemų sprendimo būdus ir šalies viduje. Taigi, galima teigti, kad tyrimai ir regioninės plėtros reguliavimas šalies viduje turi vykti pasitelkiant pasaulinę patirtį. Daugelis šalių savo viduje panaudoja JAV, Kanados, Australijos patirtį sprendžiant regionines problemas.
Regioninės plėtros pasaulinės praktikos žinojimas – ne vien suvokti tam tikrų regioninių problemų esmę tam tikrose šalyse, bet išmokti pritaikyti jų sprendimo būdus savo šaliai. Visiškai vienoda sprendimų patirtis negali būti pritaikyta visoms šalims. Sėkmę gali garantuoti tik kruopštus sprendimo būdų parinkimas ir jų pritaikymas tam tikrai šaliai.
Darbo problema – tikslinga išsiaiškinti ar pasaulinė valstybių patirtis regionų plėtros reguliavime gali būti suderinta ir pritaikyta skirtingose šalyse ir taip išvengiama tam tikrų plėtros problemų.
Šio darbo tikslas – apžvelgti pasaulinę valstybinio regionų plėtros reguliavimo patirtį, galimas problemas ir teisinį pagrindą.
Šiame darbe keliami tokie uždaviniai:
1. Apžvelgti bendrąsias ir specifines regionų politikos problemas pasaulio valstybėse;
2. Aptarti regionų plėtros reguliavimo institucinį ir teisinį pagrindą;
3. Apžvelgti regionų plėtros reguliavimo institutus bei teisinį pagrindą;
4. Išnagrinėti regionų ekonominio reguliavimo priemones;
5. Apžvelgti probleminių regionų ir regioninių plėtros programas, remiantis:
- JAV patirtimi;
- Europos šalių patirtimi (Vokietija, Nyderlandai);
- Australija
6. Apibūdinti ES regioninę politiką, ją koordinuojančias institucijas, bei ES regioninės politikos finansavimo šaltinius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-07
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis36 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis131.41 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pasauline valstybinio regionu pletros reguliavimo patirtis. Bendros ir specifines regionu politikos problemos pasaulio valstybese. Regionu pletros reguliavimo institucinis ir teisinis pagrindas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą