Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Socialinė politika vykdant nedarbo ir bedarbystės problemas

Socialinė politika vykdant nedarbo ir bedarbystės problemas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Bedarbystė ir kova su ja. Pagrindinės priemonės nedarbui mažinti ir darbo rinkai subalansuoti. Nedarbo tendencijos Lietuvoje. Bendrasis nedarbo lygis Europos Sąjungoje ir Lietuvoje (vidutinis metinis). Kur geriausia gyventi? Minimalus valandinis atlyginimas pasaulio šalyse (litais). Išvados.

Ištrauka

"Visuomenė įskiepijo mums poreikį darbuotis, kad jaustumėmės kažko verti. Šį dalyką mums, suaugusiems, kalte įkala aplinka. Mums sakoma, kad, trokšdami meilės ir pripažinimo, privalome turėti įspūdingą tikslą, o kartu ir solidų atlyginimą bei privilegijas. Kuo aukštesnis mūsų prestižas, naujesnis automobilis ir didesnis namas, tuo labiau mes vertinami kaip žmogiškos būtybės. Ši klastinga mintis taip mumyse įsišaknijusi, kad net patys apie savo asmens vertę šnekame remdamiesi tuo, kiek esame sukaupę pinigų <…>. Jei norime būti laimingi, jei ketiname save mylėti kaip nepakartojamas, garbingas būtybes, privalome išmokti vertinti save nepriklausomai nuo išorinių matų.Kad iš tiesų save gerbtumėme, privalome tikėti, jog mes vertingi ir mylėtini vien todėl, kad egzistuojame ir kad esame tokie, kokie esame."(Frida Porat).
Taigi naujos gyvenimo sąlygos diktuoja naujas darbo taisykles. Norint išlikti, reikia nuolat taikytis prie greitai besikeičiančių aplinkybių. Darbo tema yra labai aktuali Lietuvoje dabartiniu metu, nes Lietuvos darbo rinka negali pasiūlyti tiek darbo vietų, kiek yra norinčiųjų jas gauti. Tokia situacija, neabejotinai, sukelia pusiausvyros sutrikimus, kurie darbo rinkoje yra vadinami bedarbyste.2002m. viduryje nedarbo lygis Lietuvoje balansavo ties 11proc. riba, mūsų šalies bedarbių armija tebėra grėsminga-apie 200 tūkstančių. Kaip žinoma, nedarbas bene pagrindinė skurdo, degradavimo reiškinių visuomenėje išplitimo priežastis. Mūsų valstybės nedarbo rodikliai vos ne dvigubai viršija Europos Sąjungos šalių vidurkį. Gerokai kritus darbo paklausai, kartu "atpigo" ir darbo jėga. Taigi rasti perspektyvų, bent neblogai apmokamą darbą Lietuvoje-vos ne tas pats, kas gaudyti juodą katę tamsoje…(Žurnalas "Esu" 2002m. Nr. 14)
Darbo tikslas-pabandyti panagrinėti bedarbystės ir nedarbo problemas Lietuvoje, ir kaip būtų galima mažinti nedarbo lygį ir didinti gyventojų užimtumą.
Uždaviniai: išsiaiškinti, kokia dabartinė situacija Lietuvoje, ar nedarbas vis dėl to didelė ir neišsprendžiama problema.
Darbo metodas: naudodamiesi įvairiuose šaltiniuose rastais faktais, statistiniais duomenimis bandoma, lentelėmis palyginti Lietuvos nedarbą su kitomis Europos šalimis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-17
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis23.32 KB
AutoriusGiedre
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2003 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasA. Šumskienė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasSveikatos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialine politika vykdant nedarbo ir bedarbystes problemas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 8 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • A. Šumskienė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą