Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Valstybinis socialinis draudimas (3)

Valstybinis socialinis draudimas (3)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Santrumpos. Įvadas. I skyrius. Istorinė apžvalga. Socialinis draudimas Lietuvoje 1926 - 1940 metais. Socialinis draudimas Sovietiniu laikotarpiu. Socialinis draudimas po Nepriklausomybės atkūrimo. II skyrius. Valstybinio socialinio draudimo sistema. Socialinis draudimas nuo nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų. Savarankiškai dirbančių asmenų valstybinis socialinis draudimas. Valstybinis savanoriškasis socialinis pensijų ir pašalpų draudimas. Užsienyje dirbančių asmenų socialinis draudimas. Delspinigių ir baudų atidėjimo ir atleidimo nuo jų galimybė. III skyrius. Tyrimas. Išvados.

Ištrauka

Be socialinės apsaugos sistemos negali gyvuoti jokia šiuolaikinė valstybė. Socialinis draudimas - bene svarbiausia šios sistemos dalis. Jis apima visus Lietuvos gyventojus, o daugiau nei ketvirtadalis gauna jo mokamas išmokas. Socialinio draudimo sistemos pagrindinis tikslas yra garantuoti pajamas apdraustiesiems netekus darbingumo dėl ligos, motinystės, senatvės, invalidumo ar kitais Valstybinio socialinio draudimo įstatyme numatytais atvejais. Socialinis draudimas kaip lemtis lydi žmogų visą gyvenimą – nuo dar negimusio kūdikio, kuris kartu su motina yra apdraustas, iki jau mirusio žmogaus, nes jį laidojęs asmuo gauna išmoką.
Valstybinio socialinio draudimo sistema pagrįsta solidarumo principu: dirbantys žmonės, mokėdami įmokas, remia pensininkus, invalidus, bedarbius. Taigi fondo biudžetas priklauso nuo įmokų, o įmokos - nuo valstybės ekonominės būklės, dirbančiųjų skaičiaus, darbo užmokesčio dydžio, pagaliau - nuo jas mokančiųjų sąžiningumo.
Misija. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos misija yra organizuoti socialinį draudimą, vykdyti operatyvų fondo lėšų tvarkymą ir apskaitą užtikrinant valstybinio socialinio draudimo įmokų surinkimą ir išieškojimą, teisingą duomenų apie draudėjus ir apdraustuosius tvarkymą bei socialinio draudimo išmokų skyrimą ir mokėjimą gavėjams.
Vizija. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritoriniai skyriai ir kitos Fondo įstaigos savo darbu sieks užtikrinti Lietuvos Respublikos įstatymais garantuojamą Lietuvos gyventojų socialinį draudimą, efektyviai valdydama piniginius išteklius ir kokybiškai aptarnaudama klientus.
Strateginiai tikslai
• Gerinti valstybinio socialinio draudimo principų įgyvendinimą;
• Optimizuoti Fondo administravimo įstaigų veiklos valdymą ir gerinti valstybinio socialinio draudimo įmokų surinkimą bei išmokų skyrimą ir mokėjimą gavėjams;
• Tobulinti finansų valdymą;
• Plėtoti ir tobulinti Fondo administravimo įstaigų informacijos valdymą;
• Gerinti Fondo administravimo įstaigų klientų aptarnavimą ir ryšius su visuomene;
Socialinis draudimas veikia įmokų į specialų fondą (Lietuvoje vadinama – "Sodra") ir išmokų iš jo principu. Tai reiškia, kad socialinio draudimo išmokas gali gauti tik tie asmenys, kurie yra apdrausti ir moka įmokas. Pagal draudimo principą išmokų dydis turi priklausyti nuo sumokėtų įmokų. "Sodra" yra taip pat įgaliota rinkti sveikatos draudimo įmokas, kurias perduoda ligonių kasoms.
Kursinio darbo tikslai:
1. išnagrinėti Valstybinį socialinį draudimą.
2. pateikti ir išnagrinėti Valstybinio socialinio draudimo fondo 2005 m. biudžetą.
Kursinio darbo uždaviniai:
1. aptarti Valstybinio socialinio draudimo rūsys.
2. nurodyti socialinio draudimo įmokų sumokėjimo terminus.
Kursinį darbą sudaro trys skyriai.
Pirmajame skyriuje pateikta istorinė socialinio draudimo apžvalga nuo 1926 metų iki mūsų dienų. Tai yra Socialinis draudimas Lietuvoje 1926 - 1940 metais, Socialinis draudimas Sovietiniu laikotarpiu ir Socialinis draudimas po Nepriklausomybės atkūrimo.
Antrajame skyriuje temos dėstymas. Pagrindinės temos – socialinis draudimas nuo nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų, savarankiškai dirbančių asmenų valstybinis socialinis draudimas, valstybinis savanoriškasis socialinis pensijų ir pašalpų draudimas, užsienyje dirbančių asmenų socialinis draudimas ir delspinigių ir baudų atidėjimo ir atleidimo nuo jų galimybė. Čia daugiausiai buvo naudojama laikraščių Mokesčių Žinios bei Apskaitos, audito ir mokesčių aktualijos medžiagą.
Trečiame skyriuje atliktas Valstybinio socialinio draudimo fondo 2005 m. biudžeto tyrimas.
Tyrimo objektas: Valstybinio socialinio draudimo fondo 2005 m. biudžetas.
Tyrimo tikslas: pateikti ir išnagrinėti Valstybinio socialinio draudimo fondo 2005 m. biudžetą.
Tyrimo uždaviniai:
1. nustatyti VSDF biudžeto dinamiką lemenčiaus išorinių veiksnius.
2. išvardyti svarbiausias įvertinamas (VSDF) biudžeto įmokas ir išmokas.
3. nustatyti VSDF biudžeto išmokų pagrindinę dalį.
4. apibūdinti kaip turi būti sprendžiama biudžeto deficito problemą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-12
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13
Dydis57.36 KB
Autoriusnatal
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojaslekt. Laima Šapalienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybinis socialinis draudimas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2014-03-11 IP: 86.38.114.61
    renbel sako

    tik šiek tiek naudingas, nes duomenys jau yra pasenę

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • lekt. Laima Šapalienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą