Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Europos Sąjungos (ES) parama

Europos Sąjungos (ES) parama

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. SAPARD programa. SAPARD programos tikslai. SAPARD programos prioritetai. SAPARD programos biudžetas. SAPARD Lietuvoje. ISPA programa. ISPA programos tikslai. ISPA programos reikalavimai. ISPA programos investicijų sritys. ISPA programos biudžetas. ISPA Lietuvoje. Įmonės finansinių poreikių nustatymas. Įmonės inovacinis projektas. Finansinės situacijos analizė. Finansinių prognozių sudarymas. Bendrieji reikalavimai projektams, finansuotiems iš Europos Sąjungos (ES) programų. Projektų atrankos kriterijai. Europos Sąjungos finansuojamų projektų rengimas ir valdymas. Projekto planavimo etapai. Išvados.

Ištrauka

Šiuo metu pagrindinis ES finansinės paramos tikslas – padėti Lietuvai pasirengti narystei Europos Sąjungoje.
Paramą iš šios organizacijos įsisaviname nuo 1991 metų. Pirmoji ES programa, pradėjusi veikti Lietuvoje, buvo PHARE (parama Vidurio ir Rytų Europos valstybėms rengiantis narystei ES). 1991-2000 m. iš šios programos Europos Sąjunga Lietuvai skyrė per 380 mln. eurų (apie 1,4 mlrd. litų).
Nuo 2000 m. Lietuva gali naudotis dar dviejų ES pagalbos instrumentų lėšomis: ISPA (parama stambiems infrastruktūros ir aplinkos projektams) ir SAPARD (parama žemės ūkiui ir kaimo plėtrai). Parama Lietuvai iš šių programų bus teikiama iki mūsų šalies narystės Sąjungoje, po to ją pakeis ES struktūriniai fondai. Iki mūsų šalies narystės ES kasmet iš PHARE numatoma panaudoti po 45-50 mln. eurų (162–180 mln. litų), iš ISPA - apie 50 mln. eurų (apie 180 mln. litų), iš SAPARD - apie 29 mln. eurų (apie 104 mln. litų).
Pasirengimo narystei struktūrinės politikos instrumentas, arba ISPA, teikia finansinę paramą investicijoms aplinkos ir transporto srityse, siekiant padėti narystei besirengiančioms valstybėms greičiau suderinti savo teisės aktus, galiojančiu šiems sektoriams septynerius metus (2000-2006). Planuojamas 2000-2006 m. biudžetas yra maždaug 7 mlrd. eurų.
ISPA (įsteigta ES Tarybos reglamentu 1267/99) yra nevienalytė pagal prigimtį, kadangi ji panaši ir į finansinę pagalbą trečiosioms šalims (palygintina su PHARE), ir į finansinę paramą valstybėms narėms (palygintina su Sanglaudos fondu). ISPA yra orientuota į stojimą, ir ji naudojama labai panašiai, kaip ir Sanglaudos fondas, tačiau apsiriboja tik aplinkos ir transporto sektoriais.
Programos tikslas - remti ES šalių kandidačių žemės ūkio modernizavimą, konkurencingumo didinimą, ES taikomų aplinkosaugos, veterinarinių ir higienos standartų perėmimą, kaimo plėtrą ir alternatyvių pajamų kaimo vietovėse skatinimą.
Savo kursiniame darbe parašysiu apie ISPA paramos tikslus, reikalavimus Lietuvoje. Aprašysiu įmonės finansinių poreikių nustatymą, finansinės situacijos analizę bei finansinių prognozių sudarymą. Kursiniame darbe įvardinsiu bendruosius reikalavimus projektams, finansuotiems iš ES programų bei
projektų atrankos kriterijus. Taip pat skirsiu dėmesį Europos Sąjungos finansuojamų projektų rengimui ir valdymui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-19
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis41.36 KB
AutoriusJoana
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasValentinavičius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos (ES) parama [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Valentinavičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą