Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Valstybės ekonominė politika (6)

Valstybės ekonominė politika (6)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Valstybės samprata, funkcijos ir bruožai. Valstybės ekonominė politika. Valstybės ekonominės politikos tikslai. Gyventojų užimtumas. Gyventojų užimtumo kriterijai. Nelegalus užimtumas. Stabilių kainų užtikrinimas. Mokėjimų balanso pusiausvyros užtikrinimas. Savireguliacijos mechanizmai. Valstybinės ekonominės politikos įgyvendinimo priemonės. Fiskalinė politika. Monetarinė politika. Išvados.

Ištrauka

Ekonomika – ūkio valdymas, tvarkymas, ūkininkavimas. Politika – valstybės valdymas, tai organizuota žmonių veikla, kuria siekiama išlaikyti valstybinę valdžią ir ją panaudoti valstybės reikalams tvarkyti.
Valstybės ekonominė politika - tai valstybės ūkio valdymo priemonių ir sprendimų formavimas ir realizavimas, kuris sudaro valstybės nustatytų ir vykdomų administracinių, organizacinių ir ekonominių priemonių visumą. Šiomis priemonėmis stengiamasi daryti įtaką ekonomikai, jos raidai, efektyvumui, šalies ekonominės galios. Kitaip tariant, valstybės ekonominė politika – tai šalies ekonominės sistemos valdymas.
Formuojant ir įgyvendinant VEP sprendžiama daug klausimų, pvz., kaip įveikti infliaciją, kaip sumažinti bedarbystę, ar reikalingos lengvatos subsidijos tam tikrose veiklos srityse, ar reikia peržiūrėti mokesčių sistemą, kaip skatinti investicijas, kokiame lygyje turi būti reguliuojama rinka, kaip tobulinti socialinę sistemą ir kt.
Dažniausiai, kalbant apie valstybės ekonominę politiką, išskiriami dešimt jos tikslų - aukštas užimtumas, kainų stabilumas, ekonominis efektyvumas, kuris apima šalies ekonominį pajėgumą kuo tikslingiau ir efektyviau panaudoti išteklius, sukuriant kokybiškesnes prekes ir paslaugas, teisingas pajamų paskirstymas, ekonomikos augimas, kuris pasireiškia, kaip ekonominės veiklos rezultatų padidėjimas per tam tikrą laiką, šalies ūkio sugebėjimas gaminti daugiau ir kokybiškų prekių bei paslaugų, gamtos užterštumo mažinimas, ekonominė laisvė, kadangi žmonėms turi būti suteikta laisvė pasirenkant ūkinę veiklą, darbo vietą, leidžiant savo pajamas, ekonominis ir socialinis saugumas, nes ekonominės politikos pagalba turi būti siekiama aprūpinti visus žmones, kurie negali patys padaryti, lygybė bei mokėjimų balanso pusiausvyra.
Formuojant valstybės ekonominę politiką, reikia atsižvelgti į tam tikrus veiksnius, nustatomi svarbiausi tikslai, toliau jie konkretizuojami, atsižvelgiant į esamas sąlygas.Ne visus tikslus galima įvertinti, be to, kai kurie prieštarauja vienas kitam (infliacija ir bedarbystė), kai kurie vienas kitą papildo (sprendžiant vieną, išsprendžiamas ir kitas). Todėl sprendžiamas tikslų suderinamumas.
Dabar pagrindinė valstybės ekonominės politikos formavimosi prielaida yra ta, kad Lietuva yra nepriklausoma, savarankiška ir demokratinė valstybė. Aktualus yra globalizacijos procesas, ekonominės politikos atvirumas, turintis teigiamas puses ir sukeliantis problemas (didesnė konkurencija, didesnis socialinis nesaugumas). Antra prielaida – Lietuva yra pripažinta rinkos ekonomikos šalimi. Taigi yra sava finansų sistema, privatus sektorius, Lietuva aktyviai dalyvauja integracijoje į tarptautines struktūras.
Lietuvos valstybės ekonominei politikai įtakos turi tai, kad ji išlieka priklausoma nuo Rytų energetinių išteklių. Svarbi yra ir esanti narystė ES. Tai įtakoja kapitalo, darbo jėgos, prekių ir paslaugų judėjimą. Lietuva dalyvauja ne tik derinant dokumentus, bet ir priimant sprendimus.
Šiame darbe trumpai atskleidžiama valstybės sampratą ir jos santykis su teisiniu reguliavimu, taip pat analizuojama dalis valstybės ekonominės politikos tikslų: gyventojų užimtumas, nelegalus užimtumas, stabilių kainų užtikrinimas, mokėjimų balanso pusiausvyros užtikrinimas bei savireguliacijos mechanizmai, taip pat aptariamos fiskalinė ir monetarinė politikos, kaip valstybės ekonominės politikos įgyvendinimo priemonės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-25
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai24
Dydis42.67 KB
Autoriusausra
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus r. Zujūnų vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes ekonomine politika (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą