Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Nedarbas ir nedarbo mažinimo politika Lietuvoje

Nedarbas ir nedarbo mažinimo politika Lietuvoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Nedarbo esmė ir tipai. Laikinasis nedarbas (bei sezoninis nedarbas). Ciklinis nedarbas. Struktūrinis nedarbas. Savanoriškas nedarbas. Ilgalaikis nedarbas. Nedarbo priežastys ir pasekmės. Nedarbo priežastys. Nedarbo pasekmės. Nedarbo mažinimo priemonės. Nedarbo mažinimo priemonės didinančios darbo paklausą. Nedarbo mažinimo priemonės didinančios darbo pasiūlą. Nedarbo lygio nustatymas. Jaunimo nedarbo problema. Natūralus nedarbo lygis. Infliacija ir nedarbas. Užimtumo politika Lietuvoje. Nedarbo politika. Nedarbo dinamika ir rodikliai. Lietuvos darbo birža. Jos veikla. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Nedarbas - rimta socialinė problema, su kuria susiduria visos rinkos ekonomikos šalys. Vis aktualesnė ji tampa ir į rinkos ekonomikos keliu žengiančioms šalims. Viena svarbiausių ekonominių ir socialinių problemų yra gyventojų užimtumo didinimas, naujų darbo vietų kūrimas ir nedarbo mažinimas. Gyventojų užimtumo, nedarbo problemos yra aktualios visame pasaulyje. Ne išimtis ir Lietuva, čia jos ypač aktualios tapo po Lietuvos Nepriklausomybės, tai yra perėjus iš planinės į rinkos ekonomiką. Iš esmės reikėjo pertvarkyti šalies ūkio struktūrą, vykdyti privatizavimą, ieškoti naujų rinkų ir kita. O tai negalėjo nepaveikti gamybos, paslaugų plėtros, specialistų persiorientavimo dirbti naujomis ekonominėmis sąlygomis. Atskiros ūkio šakos ir įmonės pradėjo dirbti ne visu pajėgumu, reikėjo sumažinti darbo vietų skaičių, sutrumpinti savaitės darbo laiką ir imtis kitų priemonių. Šios ir daugelis kitų priežasčių vertė ieškoti padėties pagerinimo būdų ir spręsti gyventojų socialinius klausimus, tokius kaip minimalus atlyginimas, nedarbas , pašalpų garantija.
Šių metų kovo 1 d. šalyje buvo įregistruota 85,2 tūkst. bedarbių. Per mėnesį bedarbių skaičius sumažėjo 2,4 tūkst., o palyginti su 2005 m. kovo 1 d., - 42,4 tūkst. arba 33 proc. Dar daugiau jų yra neįsiregistravusiųjų. Vien vasario mėnesį į šalies teritorines darbo biržas kreipėsi 12,5 tūkst. bedarbių. Palyginti su sausio mėnesiu, įregistruotų bedarbių skaičius sumažėjo 4,7 tūkst. arba 27,5 proc. Tokia tendencija kartojasi kasmet. Taigi bendras bedarbių skaičius siekia apie 300 tūkstančių žmonių, kurie verčiasi kas kaip išmanydami, nesitikėdami valstybės pagalbos.
Vakarų šalių vyriausybės stengiasi įvairias būdais nedarbą mažinti, teikdamos mokesčių lengvatas verslininkams, kuriantiems papildoma darbo vietas. Tačiau ir čia nedarbas nelinkęs mažėti. Vis skaudžiau jis paliečia įvairaus amžiaus grupių ir išsilavinimo žmones. Tiesa, nevienodai.
Temą pasirinkau, nes sudomino tema. Įdomu daugiau informacijos sužinoti šia tema. Todėl pasirinktos temos darbo tikslai ir uždaviniai:
1. išnagrinėti ir įvertinti nedarbo priežastis ir pasekmes, kokios jos yra.
2. aptarti nedarbo esmę, nedarbo tipus.
3. pateikti statistinius duomenis apie nedarbą Lietuvoje per pastaruosius metus.
4. apibūdinti nedarbo lygio nustatymą.
5. išnagrinėti nedarbo mažinimo priemones.
6. aptarti Darbo biržos reikalingumą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-02
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis87.92 KB
Autorius..
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nedarbas ir nedarbo mazinimo politika Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą