Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Smulkios ir vidutinės įmonės

Smulkios ir vidutinės įmonės

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Smulkaus verslo perspektyvos Lietuvoje. Parama ir lengvatos smulkiajam verslui. Investicijų ir verslo garantijos. Smulkiojo verslo problemų sprendimas. Smulkaus verslo perspektyvos įstojus į Europos Sąjungą. Smulkaus verslo strateginiai tikslai, stojant į Europos Sąjungą (ES). Ilgalaikiai strategijos planai. Europos Sąjungos (ES) struktūriniai fondai, finansinė parama smulkiam verslui. Lietuvos taisyklių trūkumai ir Europos Sąjungos (ES) taisyklių privalumai. Mažų ir vidutinių įmonių vaidmuo šalies ūkyje. Veikiančių mažų ir vidutinių įmonių struktūra. Įregistruotų bei likviduotų mažų ir vidutinių įmonių dinamika. Mažų ir vidutinių įmonių pasiskirstymas Lietuvos apskrityse. Smulkių ir vidutinių įmonių finansiniai rodikliai. Verslo perspektyvos internetu. Priešistorė. Inovacijų bei informacijos technologijų naudojimo smulkiame ir vidutiniame versle skatinimas. Institucinės verslo infrastruktūros tobulinimas. Smulkus verslas – gelbėjimosi ratas skurstantiems. Išvados.

Ištrauka

Smulkusis verslas yra viena dinamiškiausių, lengviausiai vystomų ir greitai besiplečiančių verslo šakų. Lietuvoje net 98% įmonių sudaro smulkusis ir vidutinis verslas, nors šios verslo šakos generuoja tik 33% bendrojo vidaus produkto. Todėl didelis vyriausybėms dėmesys turėtų būti skirtas smulkiems ir vidutiniams verslininkams. Labai svarbus faktorius konkurencingumo ir verslumo skatinimui – smulkaus ir vidutinio sektoriaus plėtra. Smulkus ir vidutinis verslas išlieka vienu pagrindinių ekonomikos augimo ir naujų darbo vietų kūrimo šaltiniu. Šiuo metu Lietuvoje yra sukurta palanki lizingo, banko paskolų ir palūkanų grąžinimo sistema leidžia žmonėms pradėti sėkmingai verstis nuosavu verslu be didesnio kapitalo. Todėl labai svarbu yra susipažinti su smulkaus verslo perspektyvomis, teikiamomis nuolaidomis, tarptautinėmis programomis ir fondais bei visu tuo kiek įmanoma racionaliau naudotis.
Savo kursiniame darbe mes norėjome parodyti, jog Lietuvos vyriausybė ir seimas labai atidžiai ir rimtai žiūri i verslo plėtimo galimybes, todėl yra kuriama daug įstatymų, lengvatų bei stengiamasi padėti naujiesiems verslininkams. Savo darbą suskirstėme i tris didesnes dalis. Tai būtų: smulkaus verslo perspektyvos Lietuvoje, perspektyvos įstojus į Europos Sąjungą bei verslo perspektyvos internetu.
Lietuvoje smulkiuoju verslu buvo susidomėta tada, kai per 2001-2003 metų laikotarpį buvo išregistruota 17559 individualių įmonių. Susirūpinimą kelia tai, kad vien per pirmuosius 2003 metų mėnesius buvo išregistruota 4214 įmonių. Kaip vieną iš veiksnių, sąlygojančių žymų individualių įmonių išregistravimo padidėjimą 2003 metais, galima paminėti faktą, kad įsigaliojus naujam Civiliniam kodeksui individualios įmonės tapo juridiniais asmenimis, o tai reiškia skirtingą ir sudėtingesnį tokių įmonių veiklos reglamentavimą. Šį procesą paskatino Socialinio draudimo įstatymo ir Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimai, susiję su individualių įmonių apmokestinimu. Pastebėjus šiuos nepageidaujamus veiksnius, nuspręsta priimti įstatymo pataisą, pagal kurią smulkusis verslas gauna tam tikrų lengvatų, jo registravimas ir valdymas tampa paprastesnis ir priimtinesnis. Bandoma sudaryti palankią atmosferą toliau sėkmingai vystytis ir plėtoti verslą Lietuvoje.
Stojant i Europos Sąjungą, vienas svarbiausių klausimų yra ūkio problemos. Norint sėkmingai konkuruoti su Europos sąjungos narių gyventojų verslu, reikia suvienodinti visų galimybes, todėl Lietuva priima naujus įstatymus, pagal kuriuos Lietuvos verslininkai galėtų lengviau adaptuotis ir sėkmingai vystytis Vakarų rinkoje.
Viena iš naujų bet perspektyvių galimybių – tai verslas internetu. Kolkas mažai kas tuo naudojasi, bet po truputį tai prigyja ir Lietuvoje. Internetiniam verslui tai pat kuriami projektai, stengiamasi plėsti šią sritį. Dažniausiai tai pradedama nuo internetinių puslapių kūrimo, tačiau vis daugiau žmonių užsiima ir prekyba internetu.
Kadangi perspektyvos labiausiai priklauso nuo įstatymų ir jų pataisų, mūsų kursinis darbas būtent tuo ir paremtas.Išnagrinėję įstatymus pamatėme, jog palankios sąlygos ypač smulkiajam ir vidutiniam verslui yra sudarytos, tik reikia tai žinoti, ir visomis teikiamomis lengvatomis pasinaudoti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-30
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis144.7 KB
Autoriuslina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJ. Čiburienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Smulkios ir vidutines imones [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 32 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • J. Čiburienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą