Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Valstybinis socialinis draudimas Lietuvoje (2)

Valstybinis socialinis draudimas Lietuvoje (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Valstybinio socialinio draudimo Lietuvoje istorija. Socialinis draudimas Lietuvoje 1926 – 1940 m. Socialinis draudimas sovietiniu laikotarpiu. Socialinis draudimas Lietuvoje skaičiuoja šešioliktus metus. Valstybinis socialinis draudimas, jo rūšys. Valstybinio socialinio draudimo fondas. Valstybinio socialinio draudimo įmokų mokėjimas. Valstybinio socialinio draudimo įmokų dydžiai. Pajamos, nuo kurių neskaičiuojamos socialinio draudimo įmokos. Valstybinio socialinio draudimo baudos, delspinigiai. Savanoriškas socialinis draudimas. Savanoriškasis socialinis pensijų draudimas. Savanoriškasis draudimas ligos ir motinystės pašalpoms. Išvados. Priedai (4).

Ištrauka

Socialinis draudimas veikia įmokų į specialų fondą ir išmokų iš jo principu. Tai reiškia, kad socialinio draudimo išmokas gali gauti tik tie asmenys, kurie yra apdrausti ir moka įmokas. Pagal draudimo principą išmokų dydis turi priklausyti nuo sumokėtų įmokų.
Įmonės bei dirbantieji asmenys įmokas socialiniam draudimui dažnai vertina kaip jiems "uždėtą" sunkią naštą, kadangi šios įmokos padidina darbo jėgos kainą, mažina dirbančiųjų pajamas. Viena iš svariausių priežasčių, verčianti verslo įmones pažeidinėti galiojančius įstatymus, nesudarant darbo sutarčių ar deklaruojant ne visus mokamus atlyginimus, yra didelės socialinio draudimo įmokos.
Šio darbo pagrindinis tikslas išsiaiškinti Valstybinio socialinio draudimo svarbą Lietuvoje.
Darbo uždaviniai:
• įvertinti valstybinio socialinio draudimo istorijos plėtrą;
• išsiaiškinti valstybinio socialinio draudimo rūšis;
• išanalizuoti valstybinio socialinio draudimo fondą;
• atskleisti savanoriško socialinio draudimo ypatumus.
Šio kursinio temai "Valstybinis socialinis draudimas Lietuvoje", mano manymu, yra pakankamai informacijos spaudiniuose bei internetinėse svetainėse.
Pirmame skyriuje apžvelgiame valstybinio socialinio draudimo istoriją Lietuvoje, kaip ji vystėsi bei kokių naujovių atsirasdavo su kiekvienais metais.
Antrame skyriuje susipažindiname kas yra valstybinis socialinis draudimas bei kokios yra jų rūšys.
Trečiame skyriuje apžvelgiame kokios patenka įmokos į valstybinį socialinio draudimo fondą, kokie yra įmokų dydžiai bei kokios sankcijos taikomos nesumokėjus laiku įmokų.
Ketvirtame skyriuje aptariame savanorišką socialinį pensijų draudimą bei savanorišką draudimą ligos ir motinystės pašalpoms. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-06-02
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14
Dydis51.96 KB
AutoriusJola
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybinis socialinis draudimas Lietuvoje (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą