Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Lietuvos regionų ekonominiai netolygumai

Lietuvos regionų ekonominiai netolygumai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Ar iš tikro egzistuoja Lietuvos regionų ekonominiai netolygumai. Ekonominių parametrų analizė. Socialiniai – ekonominiai parametrai. Valdžios veiksmai Lietuvos regionų ekonominių netolygumų problemai spręsti. Verslas Lietuvos regionuose. Išvados.

Ištrauka

Įvadas

Lietuva yra šalis, kuri sugeba išlikti viena iš sparčiausiai besvystančia pasaulio šalimi. Visuotinio resursų kainų kilimo ir aštrios tarptautinės konkurencijos kontekste Lietuvos rezultatai tikrai džiugina ypač turint omenyje Lietuvos vidaus padėtį.

Šalyje vykstantys procesai jokiu būdu negali džiuginti. Net atmetus moralinį aspektą ir žvelgiant tik iš ekonominio intereso pusės šalies politinė padėtis jokiu būdu negali sąlygoti noro investuoti ir ką nors kurti. Politinė padangė jau senai apsiniaukė ir tenka stebėti kaip interesų grupės kovoja tarpusavyje dėl įtakos. Ši politinė padėtis nustūmė į antrą planą rūpinimąsi šalies gerove ir jos vystymusi.

Postų dalybos ir intrigų rezgimas taip užvaldė politikų kasdienybę, kad nebeliko beveik jokios politinės valios priimti sprendimus, o sprendimai, kurie būna priimami, dažniausiai būna nepakankamai apsvarstyti. Šitaip nutiko su šventinių dienų perkėlimo įstatymu, kuris tikrai neprisidėjo prie Lietuvos konkurencingumo didinimo.
Šitame kontekste tenka pripažinti, kad yra problemų, kurios yra kur kas svarbesnės nei šventinės dienos. Viena tokių aktualių problemų yra Lietuvos regionų netolygus išsivystymas.

Ši problema aktuali jau vien todėl, kad ji sąlygoja tokią politinę situaciją. Artėjant rinkimams nusivylusi masė, kuri mato valdžios abejingumą balsuos už populistines jėgas, kuriu atėjimo į valdžią tendencija yra akivaizdi ir gali turėti labai skaudžių pasekmių ne tik dabar, bet ir ateityje.

Viešųjų tyrimų bendrovės TNS Gallup tyrimo paskelbtais duomenimis Lietuvoje yra ryškus socialinis susiskaldymas. Atotrūkis tarp pasiturinčių ir žemiau santykinės skurdo ribos gyvenančių vis didėja. Kitas reiškinys, kurį galima pastebėti iš šio tyrimo yra tai, kad diferencijuojasi ne tik socialiniai sluoksniai, bet ir atskiri Lietuvos regionai. Pernai žemiau santykinio skurdo ribos gyveno 30% kaimo gyventojų, 8% didžiųjų miestų gyventojų ir 15% kitų miestų gyventojų. Šitie skaičiai akivaizdžiai parodo, kad ši problema yra aktuali ir turi sulaukti atitinkamo dėmesio, kurio šiuo metu ji pasigirti tikrai negali.

Regionų ekonominė plėtra yra problematiškas dalykas dėl įvairių priežasčių ir todėl būtent šią problemą verta nagrinėti ir kuo plačiau nagrinėti, nes kuomet turime vyriausybę, kuri nurodo, kad jos veikla, o ne arši konkurencija sąlygoja tai, kad Lietuvoje judrusis ryšys yra pigiausias Europoje , reikia šią problemą iškelti į viešą erdvę, kad ponas Brazauskas negalėtų nuo jos išsisukti netgi pasinaudodamas Centrinio Komiteto laikais išmoktu interpretavimo ir išsisukinėjimo menu.

Nagrininėjant Lietuvos regionų ekonominius nelygumus bus pasinaudota Statistikos departamento pateikiamais duomenimis, Vyriausybės ir ūkio ministerijos ataskaitomis ir kitais šaltiniais. Naudojantis šiais šaltiniais bus nepaisoma juodosios rinkos. Ši ūkio dalis vis dar yra pakankamai ženkli ir Arturo Maceikevičiaus, Kauno regiono smulkiųjų ir vidutinių verslininkų asociacijos pirmininkas, nuomone nelegali prekyba, spėjant iš "akies", gali siekti iki 10% , o Lietuvos laisvosios rinkos instituto tyrimo duomenimis šešėlinė ekonomika sudaro apie penktadalį visos ekonomikos .

Juodoji rinka užima pakankamai didelę rinkos dalį ir, jei būtų atliktas išsamus tyrimas tikriausiai paaiškėtų, kad skurdžiausiuose rajonuose ir ypač pasienio rajonuose situacija nėra tokia jau bloga, bet šitame darbe teks šį veiksnį atmesti.

Norint surast sprendimą visada reikia būti susipažinusiam su problema. Nagrinėjant įvairius šaltinius būtent tai ir bus padaryta. Aišku interpretuoti ir manipuliuoti skaičiais galima labai įvairiai, bet šiame darbe bus stengiamasi susilaikyti nuo emocinių ir moralinių nusistatymų ir pasistengta kuo objektyviau pažvelgti į Lietuvos regionų ekonomikas ir sprendimus, kurie yra priimami šiuo klausimu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-06-06
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai14
Dydis27.06 KB
AutoriusEduardas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos regionu ekonominiai netolygumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą