Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Fiskalinės politikos priemonės stabilizuojant ekonomiką ir skatinant jos plėtrą

Fiskalinės politikos priemonės stabilizuojant ekonomiką ir skatinant jos plėtrą

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Fiskalinės politikos priemonės. Diskretinė fiskalinė politika. Nediskretinė fiskalinė politika. Makroekonomikos stabilumas. Fiskalinės politikos įgyvendinimo problemos. Iždo politikos priemonės stabilizuojant ekonomiką ir skatinant jos plėtrą Lietuvoje. Lietuvos konvergencijos programa. Ekonominių rodiklių projekcijos. Išvados.

Ištrauka

Fiskaline politika - tai valstybę atstovaujančios vyriausybės veikla, priimant sprendimus dėl finansinių išteklių mobilizavimo ir išlaidų. Mobilizuodama valstybės išteklius ir planuodama išlaidas, vyriausybė naudoja įvairias priemones. Fiskalinė politika apima sprendimus dėl valstybės biudžeto pajamų ir išlaidų, valstybės skolos valdymo, pervedimų tarp įvairių valstybinių žinybų, valstybės turto pardavimo, nuomos ar pirkimo, skolinimosi iš įmonių ar finansų įstaigų ar skolinimu joms, valstybinių pensijų ir valstybinių pensijų fondų, kitokių socialinių išmokų. Fiskalinė politika taip pat susijusi su veikla, kuri nebūtinai atspindėta biudžete, tačiau daro reikšmingą poveikį valstybės finansavimo galimybėms, pavyzdžiui, valstybinių įmonių teikiamų komunalinių paslaugų tarifų nustatymu, aplinkos apsaugos reguliavimu, vyriausybės garantijų teikimas paskoloms, įmonių atleidimas nuo tam tikrų mokesčių. Be to, fiskalinei politikai priskiriami valstybės finansų tvarkymo procedūriniai klausimai, atitinkamos teisinės bazės palaikymas, institucijų veiklos ir jų kompetencijos nustatymas, priimant kasdienius sprendimus fiskalinėje srityje.
Pagrindinės fiskalinės politikos priemonės:
1) apmokestinimo normos bei sąlygos,
2) vyriausybės pirkimai,
3) vyriausybės išlaidos transferinėms išmokoms.
Svarbiausias tikslas turi būti ne valstybinio biudžeto balansas, o gyventojų užimtumas ir pastovios kainos. Taigi būdu fiskalinė politika grindžiama valstybės finansų įtaka ekonominiams procesams.
Rašydama šį kursinį darbą, bandžiau išsamiai išnagrinėti iždo politikos priemones stabilizuojant ekonomiką ir skatinant jos plėtrą, ypatingą dėmesį skiriant palyginimui Lietuvos ir kitų valstybių iždo politikos priemones stabilizuojant ekonomiką ir skatinant jos plėtrą.
Darbą sudaro trys pagrindinės dalys. Pirmoje dalyje pateikiau, kas tai yra fiskalinės politikos priemonės tai pat paaiškinau, kas tai yra diskretinė, nediskretinė fiskalinė politika ir makroekonomikos stabilumą.
Antroje dalyje pateikiau fiskalinės politikos įgyvendinimo problemas.
Trečioje dalyje ypatingą dėmesį skyriau iždo politikos priemonėms stabilizuojant ekonomiką ir skatinat jos plėtrą, stengiausi detaliai aprašyti kiekvieną šį etapą Lietuvoje (Lietuvos konvergencijos programą, įmonių rodiklių projekcija)
Šio savarankiško darbo tikslas - išanalizuoti iždo politikos priemones stabilizuojant ekonomiką ir skatinant jos plėtrą taip pat susipažinti su ekonomikos mokslo teorija. Praplėsti savo žinių akiratį, literatūros ir Interneto pagalba.
Šio darbo uždaviniai – pateikti valstybių iždo politikos priemones stabilizuojant ekonomiką ir skatinant jos plėtrą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-13
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis19.72 KB
Autoriusaire
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fiskalines politikos priemones stabilizuojant ekonomika ir skatinant jos pletra [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą