Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Europos Sąjungos (ES) parama Lietuvai (2)

Europos Sąjungos (ES) parama Lietuvai (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Struktūrinių fondų parama Lietuvai. Europos Sąjungos (toliau – ES) struktūriniai fondai. Europos regioninės plėtros fondas (ERPF). Europos socialinis fondas (ESF). Europos žemės ūkio orientavimo ir garantijų fondas (EŽŪOGF). Žuvininkystės orientavimo finansinis instrumentas (ŽOFI). Sanglaudos fondas: kam jis įsteigtas? Kas gali gauti paramą? Kokiomis sąlygomis? Kokiems projektams? Struktūrinių fondų investavimo tikslai. Struktūrinių fondų lėšų administravimo sistema Lietuvoje. Kodėl Europos Sąjunga (ES) skiria pagalbą Lietuvai? Bendrojo programavimo dokumento (BPD) trūkumai. Pasiūlymai naujajam Europos Sąjungos (ES) paramos panaudojimo etapui.

Ištrauka

Šiam kursiniam darbui pasirinkau temą "Europos Sąjungos parama Lietuvai". Manau, kad ji yra ir įdomi, ir aktuali ne tiek man pačiai, tačiau ir visai Lietuvos valstybei. Kaip žinome 2004 m. gegužės 1 d. mūsų valstybė Lietuva įstojo į Europos Sąjungą.
Europos Sąjunga – tai Europos valstybių asociacija, siekianti platesnės ir gilesnės ekonominės bei politinės joje dalyvaujančių šalių integracijos. Tai valstybių asociacija, siekianti glaudesnės ekonominės ir politinės integracijos vardan savo piliečių gerbūvio užtikrinimo, taikos ir stabilumo Europoje. Europos Sąjunga – tai didžiausias pasaulyje prekybos blokas.
Europos Sąjungos misija yra sukurti kuo Sukurti kuo glaudesnę Europos tautų sąjungą, kurioje sprendimai yra priimami kuo arčiau piliečio.
Europos Sąjungos Struktūriniai fondai yra Europos Sąjungos instrumentas, skirtas sumažinti regionų išsivystymo skirtumus ir skatinti menkiau išsivysčiusių regionų plėtrą. Šiuo tikslu ir buvo sukurti keturi ES struktūriniai fondai, kuriuos sudaro Europos Sąjungos biudžeto lėšos. Šie 4 Struktūriniai fondai ir bus aptarti kursiniame darbe.
Kursinio darbo rengimo tikslas – savarankiškai susirasti ir, naudojantis įvairiais tyrimo metodais, kvalifikuotai išnagrinėti aktualią literatūrą Europos Sąjungos paramos Lietuvai tema, suformuluoti išvadas, ir išryškėjusioms problemoms spręsti pateikti pasiūlymus Europos Sąjungos paramos Lietuvai panaudojimo. Šiuo atveju mano darbo objektas nėra konkreti įmonė ar organizacija, juo yra visa Lietuva.
Šiame darbo aptarsiu Europos Sąjungos struktūrinius fondus, kokias sritis jie remia, kaip ir kas gali gauti paramą. Kaip matysime iš šio darbo, Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama skirstoma pagal Bendrąjį programavimo Dokumentą, todėl darbe bus pateikti šio dokumento trūkumai ir šių trūkumų tobulinimas ateičiai.
Bendrasis programavimo dokumentas (BPD) - tai pagrindinis dokumentas, kuriame išvardyti prioritetai, priemonės ir veiklos rūšys, gausiančios Europos Sąjungos Struktūrinių Fondų finansinę paramą. Tai bendras šaliai skiriamų ES investicijų planavimo dokumentas, nustatantis atitinkamą plėtros strategiją, pateikiantis prioritetų bei uždavinių aprašymą bei preliminarų finansinį planą.
Lietuvos BPD pagrindinis tikslas - augantis šalies ūkio konkurencingumas, sąlygojantis sparčią žiniomis grindžiamo ūkio plėtrą, išreikštą, visų pirma, realaus BVP ir užimtumo augimu, bei vedančią prie didėjančios gerovės ir aukštesnių gyvenimo standartų visoje šalyje visiems jos gyventojams ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-21
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis46.23 KB
AutoriusRasa
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos (ES) parama Lietuvai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą