Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Lietuvos integracijos į Europos Sąjungą (ES): problemų, naudos ir pasekmių įvertinimas

Lietuvos integracijos į Europos Sąjungą (ES): problemų, naudos ir pasekmių įvertinimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Įvadas. Integracija į Europos Sąjungą (ES). Integracijos samprata. Integracijos principai. Ekonominės integracijos lygiai. Europos sąjunga. Teigiamos Lietuvos integracijos į Europos sąjungą pasekmės. Ekonominės pasekmės. Bendrojo vidaus produkto pokyčiai. Užsienio prekyba. Nedarbas ir užimtumas. Gyventojų pajamos. Tiesioginės užsienio investicijos. Euro įvedimas. Pasekmės saugumui. Politinės pasekmės. Neigiamos Lietuvos integracijos į Europos sąjungą pasekmės. Kainos. Maisto produktų perviršis. Ignalinos atominės elektrinės uždarymas. Migracija. Prekyba žmonėmis. Aukšti akcizai. Išvados.

Ištrauka

Integracija į Europos Sąjungą - vienas svarbiausių strateginių Lietuvos užsienio politikos tikslų. 1989-1990 m., kai išryškėjo Baltijos valstybių apsisprendimas atkurti savo nepriklausomybę, didžiausios Vakarų valstybės jomis ypač susidomėjo. Viena svarbiausių to laikotarpio datų - 1990 m. gruodžio 14 d. Tuomet Baltijos šalių vyriausybių vadovai pirmą kartą kreipėsi į tuometinę Europos ekonomijos bendriją, prašydami Baltijos šalims politinę, ekonominę ir kultūrinę paramą teikti ne per TSRS, o tiesiogiai. 1991 m., po Lietuvos sausio 13 d. įvykių, ES griežtai pasmerkė jėgos naudojimą Baltijos šalyse, o 1991 m. rugpjūčio 27 d. Prancūzijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų siūlymu vieningai pripažino Baltijos valstybių nepriklausomybę. 1992 metais Lietuva ir ES pasirašė Prekybos ir komercinio bei ekonominio bendradarbiavimo sutartį ir priėmė deklaraciją dėl politinio dialogo tarp ES ir Lietuvos. Nuo oficialių diplomatinių santykių su Lietuva užsimezgimo ES per PHARE programą pradėjo teikti pagalbą Lietuvai. 1995 m. birželio 12 d. Lietuva, Latvija ir Estija pasirašė Europos (asociacijos) sutartis su ES, kuriose ši pripažino Baltijos valstybių tikslą tapti ES narėmis.
Paskutinieji metai Lietuvos vyriausybei buvo itin svarbūs. Pasiekti pagrindiniai Lietuvos užsienio ir vidaus politikos tikslai. Lietuva tapo ES nare. Toks svarbus žingsnis, kaip Lietuvos įstojimas į ES, atnešė tiek teigiamų, tiek ir neigiamų pasekmių, kurios neretai yra tarpusavyje glaudžiai susiję, todėl pabandysime jas išsamiau aptarti ir įvertinti šiame darbe.
Rašydamos darbą siekėme įvertinti ekonomines, politines, socialines pasekmes bei pasekmes saugumui. Lietuvos integracija į ES apima du laikotarpius: pasiruošimo laikotarpį ir poįstojiminį laikotarpį. Pasiruošimo laikotarpiu įstojimo pasekmės buvo tik prognozuojamos įvairių ekspertų, o šiame darbe mes siekėme įvertinti po įstojimo įvykusius pasikeitimus. Kadangi po Lietuvos integracijos į ES praėjo tik nepilni 2 metai, dabar galime vertinti tik tarpinius pasikeitimus. Darbą nusprendėme padalinti į tris dalis. Pirmojoje dalyje trumpai pristatysime integracijos esmę, jos principus, lygius bei pačią Europos Sąjungą. Tada išsamiai įvertinsime naudą bei problemas, su kuriomis susidūrė Lietuva tapusi ES nare. Savo darbą pabaigsime pateikdamos apibendrintas išvadas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-26
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15
Dydis493.04 KB
AutoriusEmilija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos integracijos i Europos Sajunga (ES) problemu naudos ir pasekmiu ivertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 34 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą