Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Socialinės problemos ir jų sprendimo būdai Lietuvoje

Socialinės problemos ir jų sprendimo būdai Lietuvoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Socialinių problemų įtaka bendram vidaus produktui. Gyventojų senėjimas. Gimstamumas. Bedarbiai – atskira socialinė grupė. Bedarbystės lygis. Moterų nedarbas. Skurdo ir užimtumo problemos. Narkomanija. Narkomanijos statistika. Narkomanijos prevencija. Socialinė politika Lietuvoje. Išvados. Priedai (7).

Ištrauka

Kokios yra pagrindinės socialinės problemos Lietuvoje? Tai – mažos pajamos, nedarbas, alkoholizmas, rūkymas, narkomanija, gimstamumas, paauglių problematiškumas. Socialinės problemos sukelia tiek moralinius, tiek ekonominius nuostolius. Žmogus negalėdamas kokybiškai patenkinti svarbių savo poreikių – išlaikyti būsto, maitintis, lavintis, gydytis patiria gyvenimo lygio smukimą, psichologinį diskomfortą. Esant pakankamoms pajamoms, nekiltų būsto, maisto bei lavinimosi, įskaitant ir formalųjį švietimą, problemų.Viena svarbiausių ekonominių ir socialinių problemų yra gyventojų užimtumo didinimas, naujų darbo vietų kūrimas ir nedarbo mažinimas. Šių klausimų sprendimas susijęs su šalies ekonomikos išsivystimo lygiu ir gamybos augimu. Labiausiai pažeidžiamas ir skaudžiausiai išgyvenantis socialines problemas, visuomenės sluoksnis yra vaikai ir jaunimas. Daugelis jaunimo auklėjimo uždavinių yra susiję su ekonominiais, socialiniais veiksniais, kurių tėvai negali kontroliuoti, tačiau jie savo rankose turi daug priemonių, kuriomis gali pakreipti didelę jaunimo dalį moralinio ir religinio jautrumo išugdymo linkme. Kodėl kai kurie pasirenka ne savęs ugdymo, bet nuodijimo, svaiginimo ir naikinimo kelius? Kodėl jaunimas taip veržiasi prie alkoholio, rūkymo ir net narkotikų, linksta į seksualinius nukrypimus? Kodėl taip daug jaunuolių bėga iš tėvų namų, kur, atrodo, jiems beveik nieko netrūksta? Atsakymus į šiuos klausimus ir daugelį kitų duoda tam tikri aplinkos veiksniai. Todėl kiekviena valstybė turi siekti sudaryti minimalią gerovę savo piliečiams. Pagrindiniai gerovės rodikliai: sveikatos apsauga, švietimas, būstas, pajamų minimumas, socialinis draudimas.
Gyventojų užimtumo, nedarbo ir kitos socialinės problemos yra aktualios visame pasaulyje. O Lietuvoje jos ypač aktualios tapo po Lietuvos Nepriklausomybės, tai yra perėjus iš planinės į rinkos ekonomiką. Iš esmės reikėjo pertvarkyti šalies ūkio struktūrą, vykdyti privatizavimą, ieškoti naujų rinkų ir k.t. O tai negalėjo nepaveikti gamybos, paslaugų plėtros, specialistų persiorientavimo dirbti naujomis ekonominėmis sąlygomis. Atskiros ūkio šakos ir įmonės pradėjo dirbti ne visu pajėgumu, reikėjo sumažinti darbo vietų skaičių, sutrumpinti savaitės darbo laiką ir kt.. Šios ir daugelis kitų priežasčių vertė ieškoti padėties pagerinimo būdų ir spręsti gyventojų socialinius klausimus, tokius kaip minimalus atlyginimas, nedarbas, pašalpų garantija ir kt.. Praėjus daugiau nei dešimčiai metų matyti, kad yra nedidelių, bet teigiamų poslinkių gaivinant šalies ūkio ekonomiką, mažinant nedarbą, didinant gyventojų užimtumą. Šis pereinamasis šalies ekonomikai laikotarpis įeis į šalies istoriją kaip ilgų komanditinės ekonomikos pasiekimų šalinimo metai.
Tad šio darbo tikslas įvertinti Lietuvos gyventojų pagrindines socialines problemas, socialiniu bei ekonominiu aspektais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis423.9 KB
AutoriusRasa
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasD. Laskienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialines problemos ir ju sprendimo budai Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2017-01-10 IP: 86.38.101.69
    Vilma sako

    Darbas reikalingas pamokai.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • D. Laskienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+5
-9
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą