Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Europos Sąjungos (ES) užsienio prekybos politika

Europos Sąjungos (ES) užsienio prekybos politika

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556
Aprašymas

Įvadas. Europos Sąjungos (ES) užsienio prekybos politikos tikslai ir uždaviniai. Pasaulio prekybos organizacija ir Europos Sąjunga (ES). Europos Sąjungos (ES) užsienio prekyba. Importas į Europos Sąjungą (ES). Informavimo ir konsultavimo procesas. Bendrijos tyrimo procedūra. Priežiūros priemonės. Apsaugos priemonės. Bendros taisyklės importui iš kai kurių trečiųjų šalių. Importo taisyklės. Bendrijos kiekybinių kvotų priežiūros procedūra. Pagrindinės Bendrijos kvotų priežiūros taisyklės. Taisyklės dėl importo ir eksporto leidimo. Sprendimų priėmimo procesas. Eksportas iš Europos Sąjungos (ES). Informavimo ir konsultavimo procedūros. Apsaugos priemonės. Eksporto kredito draudimas. Dvigubos paskirties prekės ir technika. Kultūros prekių eksportas. Komercinės apsaugos priemonės. Antidempingo priemonės. Dempingo apibrėžimas. Dempingo skirtumas. Žala. Antidempingo proceso pradžia. Tyrimo procesas. Laikinų antidempingo mokesčių įvedimas. Pastovių antidempingo mokesčių įvedimas. Mokesčių grąžinimas. Antisubsidijų priemonės. Subsidijų apibrėžimas. Antisubsidijos. Antisubsidijų dydžio skaičiavimas. Apsauga nuo prekybos barjerų. Apibrėžimai. Teisė į skundus. Skundų nagrinėjimo procedūros. Antisubsidijų priemonių taikymas. Sąžininga prekyba. Sąžiningos prekybos apibrėžimas. Sąžininga prekyba realiai. Tradiciškas sąžiningos prekybos judėjimas. Prekių žymėjimo iniciatyvos. Europos Sąjunga ir sąžininga prekyba. Prekyba su įvairiomis pasaulio šalimis. Europos laisvosios prekybos asociacija (EFTA). Konkrečios šalys. Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV). Kanada. Japonija. Pietų ir rytų Viduržemio jūros šalys. Vidurio ir rytų Europos šalys. Rusija. Naujos nepriklausomos valstybės. Kinija. Korėja. Kitos Azijos šalys. Australija ir Naujoji Zelandija. Afrikos, Karibų jūros ir Ramiojo vandenyno regionai. Lotynų Amerika. Pastarojo meto pokyčiai prekyboje su trečiosiomis šalimis. Importo pokyčiai. Atskirų prekių importo pabrangimas. Eksporto pokyčiai. Prekyba su naujomis Europos Sąjungos (ES) narėmis. Europos Sąjunga (ES) ir Lietuva. Tolimesnės Europos Sąjungos (ES) prekybos politikos perspektyvos. Išvados. Informacijos šaltiniai. Priedai (5).

Ištrauka

Neseniai garsiai atšventėme Lietuvos įstojimą į Europos Sąjungą. Dabar šia tema yra kalbama visur – per žiniasklaidą, mokslo institucijose, gatvėse. Kiekvienas užduoda sau klausimą, kokia gi bus ateitis, įstojus į ES. Apskritai apie Europos Sąjungą galima kalbėti daug ir ilgai, bet mes apsiribojame ties viena nedidele tema, susijusia su ES. Šiuo kursiniu darbu pabandėme pažvelgti į vieną iš ES veiklos aspektų – užsienio prekybos politiką. Tai yra aktuali mums tema, kadangi prieš įstojimą į ES ji buvo svarbiausia Lietuvos prekybos partnerė. O dabar tuo labiau, kai esame ES nariai, turime žinoti apie jos prekybos politiką, nes ir mūsų valstybė turės dabar ją taikyti (be abejo, su kai kuriomis išimtimis).
Darbo tikslas – ištirti ES užsienio prekybos politiką, išnagrinėti jos teigiamus ir neigiamus aspektus, sąveiką su kitomis organizacijomis (pvz., Pasaulio Prekybos Organizacija). Be to, reikia pažvelgti į tai, kaip ši politika veikia praktiškai, tame tarpe ir prekyboje su Lietuva. Darbo pabaigoje apžvelgiamos tolimesnės ES prekybos politikos perspektyvos.
Rašant darbą, buvo pasitelktos visos įmanomos priemonės ir informacijos šaltiniai. Šiuolaikinių informacinių technologijų dėka įmanoma gauti pačios naujausios informacijos ir statistinių duomenų, neišeinant iš namų. Todėl didelę dalį darbo gale nurodytų informacijos šaltinių yra būtent Interneto adresai. Daugiausiai stengėmės imti informaciją iš patikimų šaltinių, kiek įmanoma, iš oficialių ES ir kitų organizacijų tinklapių. Bet, be abejo, buvo remtasi ir informacija iš knygų. Tiesa, knygose buvusi informacija yra ne tokia vertinga, nes pats knygos tokia tema išleidimas dažnai užtrunka apie metus ar dar ilgiau, o tuo metu informacija, pateikta knygoje, jau gali prarasti savo aktualumą ar netgi pasenti. Europos Sąjungos tema, kaip ir apskritai ekonomika, yra viena iš mokslo sričių, kur informacija atsinaujina labai dažnai ir sparčiai, todėl knygų leidėjai turi į tai atsižvelgti, išleisdami knygą, nes dažniausiai knygomis naudojasi studentai ar moksleiviai, rašydami mokslinius darbus.
Buvo susidurta su ta problema, kad labai didelė medžiagos dalis yra prieinama tik anglų kalba. Todėl teko labai daug teksto versti į lietuvių kalbą. Tam buvo skirta ir daugiausiai laiko. Kitas sunkumas buvo atrinkti reikiamą medžiagą ir sudaryti iš tos medžiagos, paimtos iš skirtingų šaltinių, vientisą tam tikrą kursinio darbo skyrių.
Darbą apsunkino dar ir tai, kad jis rašytas praktiškai Lietuvos stojimo į ES metu, tad informacija sparčiai keitėsi: viena informacija tapo nebeaktuali, o kai kuri informacija buvo dar nepasiekiama. Pavyzdžiui, oficialiajame ES tinklapyje (http://europa.eu.int) visa medžiaga buvo pateikta anglų kalba. Nors pagal nuostatas visa informacija turi būti pateikiama visų ES narių kalbomis, bet darbo rašymo metu dar nebuvo padarytas vertimas į lietuvių kalbą, buvo išverstas tik turinys su nuorodomis į išsamesnį tekstą, bet jau anglų kalba.
Dar reikia paminėti, kad angliškuose tekstuose vietoj Europos Sąjungos (European Union) termino buvo dažnai vartojamas Europos Bendrijos (European Community) pavadinimas. Todėl verčiant į lietuvių kalbą, palikome tokį pavadinimą, koks buvo analogiškame angliškame tekste. Kadangi šie terminai beveik tapatūs (juk iš Europos Bendrijos 1992 metais ir išaugo Europos Sąjunga), todėl manome, kad tai nebus esminė klaida. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-13
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis51 puslapis 
Literatūros šaltiniai24
Dydis149.2 KB
AutoriusZivile
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDoc.Jonas Kunčina
Švietimo institucijaVilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos (ES) uzsienio prekybos politika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 51 puslapis 
  • Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla / 2 Klasė/kursas
  • Doc.Jonas Kunčina
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą