Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Tarptautinių plėtros ir paramos organizacijų, struktūros, veiklos krypčių ir finansavimo analizė centrinės Amerikos ekonominės integracijos banko pavyzdžiu

Tarptautinių plėtros ir paramos organizacijų, struktūros, veiklos krypčių ir finansavimo analizė centrinės Amerikos ekonominės integracijos banko pavyzdžiu

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Plėtros ir vystymosi tikslai, paramos tiekėjai ir gavėjai. CABEI įkūrimas ir struktūra. CABEI įkūrimas. Valdymo, vykdomieji ir reguliaciniai CABEI organizacinės struktūros organai. Pagrindinių CABEI valdančiųjų organų funkcijos. CABEI veiklos kryptys. Kova su skurdu. Globalizacija. Integracija. CABEI finansinė analizė. CABEI finansavimas. Kreditavimo įrankiai. Lėšų paskirstymas. CABEI finansavimo šaltiniai. Pagrindiniai lėšų paskirstymo fondai. Finansiniai ištekliai. Išvados.

Ištrauka

Šiuo metu pusė pasaulio gyventojų – trys milijardai – gyvena su mažiau nei 2 dolerių sąnaudomis per dieną. Beveik milijardas žmonių gyvena XXI amžiuje nemokėdami nei skaityti, nei parašyti net savo vardo. Skurdžiausioms pasaulio valstybėms būtinai reikalinga stipresniųjų parama, kad būtų sudarytos bent minimaliai tinkamos gyvenimo sąlygos. Šiam tikslui pasiekti kuriamos įvairios tarptautinės organizacijos, kurių pagalba renkama ir deramai paskirstoma skurdžiosioms šalims gyvybiškai svarbi parama.
Labai svarbu yra ne tik pačių organizacijų egzistavimas, bet ir bendras šalių – paramos tiekėjų susitarimas, kaip reikia kovoti su skurdu pasaulyje, kurios sritys yra prioritetinės.
Įžanginėje darbo dalyje aprašomi patys svarbiausi plėtros ir vystymosi tikslai, jų priėmimo aplinkybės. Kaip juos trumpai apibendrina Jungtinės Tautos: "Plėtra ir vystymasis yra kur kas daugiau nei pagrindinių ekonominių rodiklių gerėjimas. Svarbiausia yra sukurti tokią aplinką, kurioje žmonės gali save pilnavertiškai išreikšti ir būti potencialiai produktyvūs, kurti tokį savo gyvenimą, kuris patenkintų jų poreikius: materialinius ir moralinius."
Kad įvertintume, kiek paramos tiekimas ir paskirstymas yra efektyvus, yra svarbu suprasti kaip veikia tarptautinių organizacijų, kovojančių su skurdu, mechanizmas.
Šiame darbe analizuojama viena organizacija – Centrinės Amerikos ekonominės integracijos bankas (CABEI). Šios analizės pavyzdžiu galima remtis aiškinant ir kitų plėtros ir paramos organizacijų veikimo principą.

Darbo tikslai:
 Aprašyti CABEI struktūrą, aptarti misiją, viziją;
 Įvertinti CABEI veiklos kryptis;
 Pateikti finansinę CABEI analizę.

Darbo metodai:
 CABEI, kaip organizacijos, apžvalga;
 Duomenų analizė;
 Tikslų ir metodų palyginimas.

Analizei duomenys renkami iš įvairių šaltinių, įskaitant šalies bei tarptautinio masto organizacijų prieinamus šaltinius, publikuotus ir nepublikuotus straipsnius. Tai daroma siekiant išvengti, kad nebūtų naudojami šališki duomenys.
CABEI analizė yra labai svarbi norint suprasti paramos tiekimo struktūrą, ypač kai CABEI įtakos sferoje (Centrinėje Amerikoje) gyvena žymi pasaulio gyventojų dalis, be to, ten itin ryški skurdo problema (skurde gyvena net 50% gyventojų). Ši analizė gali būti panaudota vertinant paramos tiekimo ir jos paskirstymo efektyvumą, taip pat lyginant CABEI su kitomis, panašaus pobūdžio, organizacijomis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-16
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai26
Dydis446.78 KB
Autoriusaudrone
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojaslekt. dr. Vita Karpuškienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautiniu pletros ir paramos organizaciju strukturos veiklos krypciu ir finansavimo analize centrines Amerikos ekonomines integracijos banko pavyzdziu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • lekt. dr. Vita Karpuškienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą