Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Tarptautinė prekyba (12)

Tarptautinė prekyba (12)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinės prekybos samprata. Išskirtiniai tarptautinės prekybos aspektai. Specializacija ir lyginamasis pranašumas. Laisva prekyba. Prekybos barjerai. Ekonominiai tarifų padariniai (protekcinių muitų). Argumentai už protekcionizmą. Kova su dempingu. Pigi darbo jėga užsienyje. Valiutos kursas ir valiutų rinkos. Valiutos pirkimo ir pardavimo kursai. Valiutos kursą veikiantys veiksniai. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienos valstybės ūkis, nepriklausomai nuo jos dydžio, yra pasaulinio ūkio dalis. Jis suprantamas kaip ekologinių, ekonominių, informacinių, technologinių ir kultūrinių ryšių visuma. Tarptautinės prekybos dėka pradėjo formuotis pasaulinis ūkis. Gauti ekonominę naudą iš visuomeninio darbo pasidalijimo tarptautiniuose mainuose – vienas iš svarbiausių kiekvienos šalies natūralus siekis.
Vis akivaizdesni tampa tiek santykiniai, tiek absoliutiniai atskirų šalių pranašumai tarptautiniame darbo pasidalijime. Įvairesnė ir užsienio prekybos politika. Sėkmingai funkcionuoja tarptautinės šias problemas sprendžiančios organizacijos.
Šiame darbe panagrinėsiu tarptautinės prekybos ekonominius ypatumus, aptardama bei išsiaiškindama kai kurias aktualias sąvokas, taip pat apžvelgsiu kai kurias ekonomines tarptautinės prekybos politines situacijas.

Šalies tarptautinius prekybinius santykius sudaro: prekyba prekėmis (prekių srautas apima materialinių gėrybių importą, taip pat prekių tranzitą ir tranzitinę prekybą); paslaugų judėjimas (paslaugų srautas sujungia žmonių ir prekių transportavimą, draudimą, konsultacijas, patentus, licencijas ir kt.); kapitalo judėjimas (kapitalo srautas apima skolinimų ir įsipareigojimų užsienio atžvilgiu pasikeitimus – tiesiogines investicijas, vertybinius popierius, nekilnojamojo turto sandorius, kreditus ir kt.); mokėjimai (į mokėjimų srautą įeina visų minėtųjų operacijų atlikimas per bankus, gaunant mokėjimus iš užsienio arba vykdant mokėjimus užsieniui; šio srauto pagrindas yra įvykę sandoriai (jei neatsižvelgtume į dovanas)).
Suskirstymas į prekių, paslaugų, kapitalo ir mokėjimo srautus atsispindi mokėjimų balanso atitinkamose dalyse.
Šalies mokėjimų balansas. Parodo visas ekonomines transakcijas, įvykdomas tarp šalies ir užsienio ekonominių subjektų per tam tikrą laikotarpį. Šis balansas sujungia mokėjimus, kuriuos šalis gavo iš užsienio ir mokėjimus, kuriuos šalis sumokėjo užsieniui. Tačiau šalies mokėjimų balanso nereikėtų tapatinti su įmonių balansu (kuris sudaromas tam tikrai datai ir atspindi visą įmonės turtą bei įsipareigojimus), nes šis balansas sudaromas tam tikro laikotarpio ir įvertina tik mokėjimų pasikeitimus.
Prekybos balansas. Atspindi prekių eksportą ir importą, paprastai vertinamą kainomis, kurios atspindi eksportuojančios šalies prekės vertę, įskaitant krovimo į transporto priemonę kaštus. Pagal šią metodiką sudaromas ir Lietuvos mokėjimų balansas. Kai kurios valstybės prekių importą prekybos balanse vertina kainomis, apimančiomis ir prekių transportavimo į importuojančią šalį bei draudimo kaštus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-17
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis32.58 KB
AutoriusTikrove
Viso autoriaus darbų65 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautine prekyba (12) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą