Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Infliacijos problemos

Infliacijos problemos

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Infliacijos problemos. Filipso kreivė bei jos trūkumai. Kovos su infliacija būdai. Pajamų indeksavimas. Infliacijos kontrolė. Antiinfliacinė politika. Antiinfliacinės pasiūlos politika. Fiskalinė politika. Biudžeto deficitas ir infliacija. Biudžeto deficito apibrėžimas. Infliacinis mokestis ir senjoražas. Biudžeto subalansavimas. Išvados.

Ištrauka

Svarbiausias ūkinės politikos uždavinys dabar - baigti pradėtą euro įvedimo darbą. Jau 11 metų esame atsisakę savarankiškos pinigų politikos (nekintamu kursu susieję litą iš pradžių su doleriu, paskui - su euru), todėl būtų labai žalinga ekonomikos plėtrai staiga slystelti ilgame kelyje prie pat finišo.
Lietuvos galimybėmis prisijungti prie euro zonos 2007 metu sausio 1-ąją suabejojo šiuo metu Europos Sąjungai pirmininkaujančios Austrijos finansų ministras Karlas Heinzas Grasseris. "Tikimės, kad mes dar suspėsime į traukinį. Ką gi, jei kokie nors veiksniai suveiks ne mūsų naudai, tai reikės įsivesti metais vėliau, ir čia nėra tragiška situacija. Mūsų geri norai, finansinė situacija šiandien dar leidžia mums tai padaryti", - svarstė Vyriausybės vadovas. Premjeras tvirtino, kad Vyriausybė yra susirūpinusi, kad brangstant energetikos ištekliams šalies infliacija gali būti didesnė nei reikalaujamas rodiklis .
Pagal suderintą vartotojų kainų indeksą apskaičiuota 2006 m. vasarį vidutinė metinė infliacija buvo 2,7% – 0,1 procentinio punkto mažesnė nei apskaičiuotoji pagal nacionalinį vartotojų kainų indeksą, praneša Statistikos departamentas .
Infliaciją ir toliau lems maisto, elektros, dujų ir kitų didžiausią lyginamąjį svorį turinčių produktų kainos, bet integruojantis į Europos Sąjungos ekonominę erdvę, gerėjant pragyvenimo lygiui ir didėjant atlyginimams turės brangti paslaugos .
Dabartiniu metu infliacija įgavo visuotinį pobūdį, tapo įprastu reiškiniu ir viena iš opiausių socialinių ekonominių problemų. Kainos dažniausiai keičiasi didėjimo linkme. Tačiau kainų pokyčio laipsnis labai nevienodas atskirais laikotarpiais ir skirtingose pasaulio šalyse arba regionuose. Pastebima bendra pasaulinė infliacijos mažėjimo tendencija, taip pat ir besivystančiose šalyse. Pagrindinė infliacijos tempų sumažėjimo priežastis yra ekonomikos globalizacija ir tarptautinių finansų rinkų egzistavimas .
Darbo tikslas – infliacijos problemos.
Darbo uždaviniai – išsiaiškinti ir aprašyti pagrindines infliacijos sukeliamas problemas, kovos su infliacija būdus, išsiaiškinti ir aprašyti kaip susiję infliacija ir biudžeto deficitas, aprašyti filipso kreivę, ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-07
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis105.1 KB
Autoriusdaiva
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Infliacijos problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą