Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Pajamų žemės ūkyje samprata, makroekonominiai rodikliai

Pajamų žemės ūkyje samprata, makroekonominiai rodikliai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Pajamų žemės ūkyje samprata, makroekonominiai rodikliai. Parama pajamoms iš žemės ūkio. Pajamų žemės ūkyje makroekonominių rodiklių sistema. Pajamų žemės ūkyje lygio ir pokyčių Lietuvoje ir Europos Sąjungos (ES) (15) lyginamoji analizė. Pajamų lygis. Pajamų pokyčiai. Pajamų veiksniai. Politiniai pajamų veiksniai. Ekonominiai pajamų veiksniai. Išvados.

Ištrauka

ES skiria žemės ūkiui daug dėmesio ir beveik pusę savo biudžeto. Integracijos į ES kelią Lietuva pasirinko galvodama apie visus savo piliečius, tarp jų ir dirbančiuosius žemės ūkyje. Narystė ES atvėrė Lietuvai naujas perspektyvas. Lietuva įgijo naujų galimybių spręsti jai kylančias socialines ir ekonomines problemas. Tai padaryti leis didelė negrąžinama parama, kurią mūsų šalis gaus iš ES fondų.
Mano pasirinkto kursinio darbo tema yra aktuali todėl, kad reikalinga didinti žemės ūkio pajamas, darbuotojų pragyvenimo lygį, didinti žemės ūkio produktų konkurencingumą šalies ir užsienio rinkose.
Žemės ūkis visose šalyse yra glaudžiai susijęs su visa ekonomika. Pokyčiai žemės ūkyje turi vykti palaipsniui, tam reikalinga laiko.
Lietuvos žemės ūkis ES šalyse užima ir ateityje užims neabejotinai svarbią vietą, todėl jo vaidmuo šalies ekonomikoje išliks kertinis atspirties taškas formuojant tolesnę žemės ūkio politiką. ES šalyse ateityje dar labiau sustiprės konkurencinė kova už rinkas ir tik sumaniai ūkininkaujantys ūkininkai sugebės išsilaikyti prie pasikeitusių sąlygų.
Lietuvos žemės ūkyje vyrauja smulkūs - iki 10 ha ūkiai. Ūkių veiklos analizė rodo, kad atskirų regionų smulkiems ūkiams iš tradicinės veiklos gaunamų pajamų ūkiams plėsti neužtenka. Lėšų trūksta net būtiniausiems šeimos narių poreikiams tenkinti bei jų socialinio saugumui užtikrinti. Didėjant konkurencijai rinkoje, nemažai smulkių ūkių, kurie sudaro beveik pusę šalies registre įregistruotų ūkių, gali bankrotuoti. Smulkių gamintojų problemos dar labiau paaštrėjo 2004 m. gegužės 1 d., Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą (ES). Tapus šios bendrijos nariais, smulkiems ūkiams gerinti konkurencingumą reikia dar aktyviau. ES šalių duomenys rodo, kad bendrijoje, vykstant ūkių stambėjimo procesui, jų skaičius mažėja. Taigi ES siekiama suformuoti racionalų ūkio dydį, kuriame būtų efektyviai panaudojami materialiniai, techniniai bei darbo ištekliai ir apsirūpinama pajamomis. Lietuva, pasinaudodama šalies ir ES finansiniais ištekliais, taip pat siekia restruktūrizavimo procesą paspartinti. (16)
Rašydamas kursinį darbą, studijavau mokslo, publicistinę literatūrą ir straipsnius, nagrinėjau juridinius dokumentus, analizavau statistinę ir kitokią informaciją. Perskaičiau mokslinių konferencijų pranešimus, daug informacijos radau internete.
Kursinio darbo tikslas – susipažinti su nagrinėjamos temos esme ir išsiaiškinti įvairius jos aspektus bei problemas.
Tyrimo objektas – Lietuvos ir Europos Sąjungos šalių žemės ūkio pajamos.
Tyrimo metodai – specialioji mokslinė literatūra, ekonominių rodiklių analizė ir išvados.
Uždaviniai:
1. Atlikti Lietuvos žemės ūkio pajamų ir jų makroekonominių rodiklių analizę.
2. Palyginti žemės ūkio pajamų rodiklius Lietuvos ir ES–15 šalių.
3. Išanalizuoti Lietuvos ir ES-15 šalių žemės ūkio pajamų lygį ir pokyčius.
4. Apžvelgti žemės ūkio pajamų pagrindinius veiksnius.
Aktualiausias nagrinėjamos temos problemas bei naujausius ekonominius reiškinius ir procesus, mokslinio tyrimo rezultatus sužinojau studijuodamas paskutiniųjų penkerių metų periodinius leidinius: "Lietuvos statistikos metraštis", "Lietuvos žemės ūkio surašymas".
Iš informacijos šaltinių, remdamasis statistikos departamento ir Eurostat‘o duomenimis, surinkau reikalingus ekonominius rodiklius. Juos pateikiau lentelėse, diagramose ar kitaip iliustruodamas, apibendrinau ir padariau išvadas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-07
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai18
Dydis80.37 KB
Autoriusautoss
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pajamu zemes ukyje samprata makroekonominiai rodikliai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą