Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Eksportuojamų ir neeksportuojamų prekių įtaka pragyvenimo lygiui išsivysčiusiose ir besivystančiose šalyse

Eksportuojamų ir neeksportuojamų prekių įtaka pragyvenimo lygiui išsivysčiusiose ir besivystančiose šalyse

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Eksportuojamų prekių įtaka pragyvenimo lygiui išsivysčiusiose šalyse. Pasaulio prekybos organizacija. Japonija. Azija. Liuksemburgas. Besivystančios šalys ir eksportuojamų prekių įtaka jų pragyvenimo lygiui. Neeksportuojamų prekių įtaka išsivysčiusių ir besivystančių šalių pragyvenimo lygiui. Išvados.

Ištrauka

Dalis prekių, gaminamų atskirose ūkio šakose yra neeksportuojamos, t.y. jos naudojamos tik ten kur buvo pagamintos (jų negalima aksportuoti ar importuoti). Tačiau jos turi įtakos ekonominei sistemai: tiek kainų susidarymui, tiek gamybos struktūrai, tiek šalies ekonominei politikai. Daugumos ekonominstų klasikų nuomone (pavyzdžiui, D. Rikardo) visos baigtinės prekės – eksportuojamos, o gamybos veiksniai (darbas, žemė ir kapitalas) – neeksportuojami.
Pagrindinė neeksportuojamų prekių egzistavimo pasekmė yra ta, kad vidaus gamybos struktūra keičiasi, kintant užsienio prekybos balansui. Tačiau neeksportuojamos prekės apsunkinaprisitaikymo prie ekonomikos nuosmukio procesą, kadangi neeksportuojamų prekių kainos mažėja palyginus su eksportuojamų prekių kainomis. Tuo pat metu neeksportuojamų prekių gamyba mažėja, o eksportuojamų prekių gamyba didėja. Tačiau darbuotojų perėjimas iš ekonomikos sektoriaus kur gaminamos neeksportuojamos prekės į kitą, kur gaminamos eksportuojamos prekės trunka tam tikrą laikotarpį, kurio metu padidėja nedarbas.
Galima išskirti du pagirndinius veiksnius, nusakančius prekių eksportabilumą:
1. Transportavimo išlaidos, kurios yra natūralus prekės apribojimas. Eksportuojamos prekės – tokios, kurių lyginamosios transportavimo išlaidos yra mažos. Techninė pažanga komunikacijų sferoje padėjo sukurti finansinių paslaugų pasaulinę rinką. Pastaruoju metu išsivysčiusių šalių paslaugų eksportas didėja sparčiais tempais.
2. Prekybinio protekcionizmo laipsnis. Muitai, kvotos, ir kiti prekybos apribojimai gali trukdyti laisvam prekių judėjimuinetgi esnat mažoms transportavimo išlaidoms. Kuo didesni dirbtiniai prekybos apribojimai, tuo mažesnė tikimybė, kad tasm tikra prekė bus eksportuojama. Prekybinis protekcionizmas priveda prie to, kad prekės tampa neeksportuojamomis.
Vienos ar kitos prekės priskyrimas eksportuojamų ar neeksportuojamų prekių kategorijai nėra amžinas. Technologijų tobulinimas, mažinantis transportavimo išlaidas, priveda prie to, kad vis daugiau prekių pereina į eksportuojamų kategoriją. Tuo tarpu protekcionizmo didėjimas turi įtakos neekspotuojamų prekių kiekio didėjimui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-08
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis32.77 KB
AutoriusVaida
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas5
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Eksportuojamu ir neeksportuojamu prekiu itaka pragyvenimo lygiui issivysciusiose ir besivystanciose salyse [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą