Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Ofšorinis verslas (2)

Ofšorinis verslas (2)

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įžanga. Ofšorinės įmonės sąvoka ir ypatybės. Ofšorinių įmonių rūšys ir įstatinis kapitalas. Ofšorinių įmonių bankinis aptarnavimas. Pagrindinės ofšorinio verslo zonos. Mokesčiai skirtingose ofšorinėse jurisdikcijose. Kada tikslinga įsigyti ofšorinę kompaniją. Išvados.

Ištrauka

Visame pasaulyje verslininkai naudoja įvairius būdus ir metodus mokesčiams reguliuoti. Vieni sąžiningai ir nesigilindami į detales moka tiek, kiek reikalauja valstybė ir jų buhalteris, kiti dirba "juodai". Dažnai tokia dilema iškyla ir Lietuvos verslininkams, nes kiekvienas sveiko proto pilietis susimąsto, kam, kokiems tikslams ir kokio dydžio jis moka mokesčius ir ar yra legalūs būdai kaip tinkamai sureguliuoti jų mokėjimą, kad nenuskriausti nei savęs, nei valstybės. Ypač tai aktualu vykdant tarptautinio verslo operacijas, kai veikla apima keletą valstybių, o mokesčiai mokami ir užsienio valstybėse, pvz. prekės perkamos Ukrainoje iš JAV kompanijos, vežamos per Baltarusiją, o parduodamos Lenkijoje Kipro kompanijai. Įprasta, kad dėl visiško kelių valstybių tarpusavio įstatymų nesuderinimo ir absurdiškų mokestinių taisyklių neišvengiama dvigubo ar net trigubo apmokestinimo. Tuo tarpu visame pasaulyje yra pripažinta ir sėkmingai veikia legali ir morališkai priimtina mokesčių mažinimo tarptautiniame versle sistema, kurią naudojant įmanoma taip organizuoti įmonių darbą, kad mokesčiai sumažėtų keletą kartų. Ši sistema vadinama "ofšorinis verslas", o jos atsiradimas - tai logiška tarptautinio verslo reakcija į teisės normų neatitikimą, netobulumą ir nelogiškumą.
Būtina pažymėti, kad ofšorinis verslas nėra mokesčių slėpimas ar nusikaltimas – tai yra įvairių valstybių įstatymų tarpusavio neatitikimo panaudojimas, kad sumažėtų mokesčių našta. Neigiama nuomonė apie ofšorines įmones susidaro dėl to, kad kartais finansiniai aferistai ofšorines struktūras panaudoja nusikalstamoms operacijoms ir dokumentų klastojimui vykdyti.
Ofšorinis verslas pasaulyje pradėta jau nuo šeštojo dešimtmečio ir kasmet ofšorinių įmonių skaičius auga geometrine progresija. Pirmą kartą apie ofšorinę kompaniją- finansinę organizaciją, perkėlusią savo verslą į teritoriją, kur mokesčiai buvo mažesni, ir tokiu būdu gavusią papildomų grynųjų pajamų,- rašyta JAV spaudoje 1950 m. pabaigoje. Užsienio finansinių analitikų teigimu dauguma greičiausiai besivystančių fondų yra registruoti būtent ofšorinėse zonose. Jų tarpe yra ir plačiai žinomo Džordžo Sorošo fondas. Ofšorinėse zonose šiuo metu veikia apie pusė pasaulio kapitalo.
Tačiau verslininkas, nusprendęs įsijungti į pasaulinį ofšorinį verslą, turi tiksliai žinoti, kokius žingsnius jis turi daryti, kad taptų labiausiai jo veiklai tinkančios ofšorinės kompanijos savininku. Jis privalo būti įsitikinęs, kad ši kompanija bus gyvybinga ir kad jos veikla nebus sustabdyta jau pirmaisiais veiklos metais. Tam reikia žinoti, koks yra ofšorinės kompanijos funkcionavimo mechanizmas, o taip pat viską, kas su tuo susiję, kad jis būtų tikrai ramus dėl savo būsimos kompanijos.
Šio darbo tikslas- aptarti ofšorinės firmos sąvoką, jos ypatybes ir taikomus išskirtinius verslo principus, taip pat apžvelgti vadinamojo "mokesčių rojaus" šalis, jose taikomas specialias verslo sąlygas ofšorinėms kompanijoms bei priežastis, kodėl tikslinga kurti tokias įmones. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-08
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis33.19 KB
AutoriusVaida
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas5
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ofsorinis verslas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą