Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Valstybinio socialinio draudimo biudžeto sudarymas ir vykdymas

Valstybinio socialinio draudimo biudžeto sudarymas ir vykdymas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos respublikos valstybinio socialinio draudimo biudžeto sudarymo ir vykdymo literatūros apžvalga. Lietuvos respublikos valstybinio socialinio draudimo biudžeto sudarymas. Valstybinio socialinio draudimo pajamų analizė. Valstybinio socialinio draudimo biudžeto išlaidų analizė. Pensijų socialinis draudimas. Ligos ir motinystės socialinis draudimas. Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinis draudimas. Nedarbo socialinis draudimas. Lietuvos respublikos valstybinio socialinio draudimo biudžeto vykdymas. Veiksniai, lemiantys valstybinio socialinio draudimo pajamas ir išlaidas. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Socialiniu draudimu siekiama apsaugoti gyventojus nuo socialinės ir ekonominės rizikos pasekmių. Šis draudimas pagrįstas visuomeninių interesų solidarumu. Solidarumo principas ypač reikšmingas šalies socialinio draudimo pensijų sistemai. Taip realizuojama tarpusavio pagalbos idėja – perskirstomos pajamos.
Socialinis draudimas, kaip ir lemtis, lydi žmogų ilgiau negu visą jo gyvenimą – nuo dar negimusio kūdikio, kuris kartu su motina yra apdraustas, iki jau mirusio žmogaus, nes jį laidojęs asmuo gauna išmoką. Solidarumo sistemos nariai mokėdami įmokas, remia pensininkus, neįgaliuosius, bedarbius. Taigi, valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetas priklauso nuo įmokų, o įmokos – nuo valstybės ekonominės būklės, dirbančiųjų skaičiaus, darbo užmokesčio dydžio, pagaliau – nuo jas mokančiųjų sąžiningumo.
Lietuvai atgavus nepriklausomybę, prasidėjo valstybinio socialinio draudimo (VSD) sistemos reforma, kuri tęsiasi iki šiol. Socialinio draudimo fondo biudžeto subalansavimo problema tapusi pakankamai opia valstybės problema, nes skirtumas tarp fondo pajamų ir išlaidų pasiekė pavojingą ribą. Tai paskatino išanalizuoti šią temą, atskleisti jos aktualumą ir problematiškumą.
Kursinio darbo objektas – valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetas.
Šio darbo tikslas – nustatyti valstybinio socialinio draudimo biudžeto sudarymo bei vykdymo problemas ir pateikti jų sprendimo būdus.
Darbo tikslui pasiekti keliami šie uždaviniai:
1) nustatyti valstybinio socialinio draudimo biudžeto sudarymo problemas ir pateikti jų sprendimo būdus;
2) nustatyti valstybinio socialinio draudimo biudžeto vykdymo problemas ir pateikti jų sprendimo būdus.
Tikslui pasiekti pasitelkiama mokslinės literatūros analizė ir sintezė, loginė ir palyginamoji analizė, bei statistinės analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-21
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis50.61 KB
Autoriusgintare
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybinio socialinio draudimo biudzeto sudarymas ir vykdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą