Išplėstinė paieška
 
 
 

Nedarbas (12)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Nedarbo esmė. Nedarbo sąvoka ir nedarbo rodikliai. Nedarbo tipai. Trumpalaikis ir ilgalaikis nedarbas. Nedarbo priežastys. Nedarbo raida ir užimtumo vystymasis Lietuvoje. Gyventojai ir darbo jėga. Užimti gyventojai pagal nuosavybės formas. Nedarbo lygis. Bedarbių skaičius ir nedarbo lygis. Regioniniai nedarbo skirtumai. Ilgalaikis nedarbas. Jaunimo nedarbas. Moterų nedarbas. Išsilavinimo įtaka nedarbui. Nedarbas 2005 metų spalio 1 dieną. Nedarbo mažinimo priemonės. Nedarbo pasekmės. Ekonominės nedarbo pasekmės. Psichologinės bedarbystės pasekmės. Socialinės nedarbo pasekmės. Išvados.

Ištrauka

Viena svarbiausių makroekonominių problemų yra nedarbas. Daugelis žmonių, netekę darbo, praranda pajamų šaltinį, patiria gyvenimo lygio smukimą, psichologinį diskomfortą. Daugelis politikų, įvertindami ekonomikos būklę ar ekonominės politikos efektyvumą, nedarbo lygį vertina kaip vieną ekonomikos "sveikatos" rodiklių.
Visiškas užimtumas – tai bet kurios šalies ekonominės politikos tikslas. Tikrovėje rinkos ūkis daugiau ar mažiau nutolsta nuo šio tikslo: jis neaprūpina visus norinčius dirbti darbo vietomis. Taigi apie nedarbą tenka kalbėti kaip apie svarbią ekonominę problemą ir vyriausybės politiką, siekiant sumažinti nedarbo sukeliamus nuostolius.
Nedarbas, mažindamas pajamas, keisdamas žmogaus nuostatas ir dienos ritmą, didindamas psichologinę įtampą ir nepasitikėjimą ateitimi, daugeliui gyventojų labai apsunkina kasdieninį gyvenimą, mažina jų socialinį ir ekonominį aktyvumą, o neretai lemia ir socialinę atskirtį, kuri yra nesuderinama su žmogaus socialine raida. Nedarbas veikia įvairius psichinės sveikatos aspektus: mažina savigarbą, didina neviltį ir panašiai. Tad silpnėja nedirbančio asmens ekonominio ir socialinio aktyvumo motyvacija ir, jeigu nedarbo poveikis užsitęsia, žmogui gresia ilgalaikis nedarbas.
Ekonomistai tyrinėja nedarbą, norėdami nustatyti jo lygį, priežastis, makroekonominius ir mikroekonominius nedarbo nuostolius, parengia ir tobulina vyriausybės užimtumo politiką, numato gaires prisiderinimui prie pokyčių darbo rinkoje. Todėl nedarbo problema yra politinių ir ekonominių diskusijų objektas. [6; 11]
Taigi, šiame darbe stengsimės išsiaiškinti, kas yra nedarbas, kokie jų tipai, kokios įvairios nedarbo priežastys, pasekmės bei nedarbo mažinimo priemonės.
Tikslas: Supažindinti su nedarbu, jo tipais, priežastimis, mažinimo priemonėmis bei pasekmėmis.
Uždaviniai:
• Paiškinti nedarbo sąvoką ir jo tipus;
• Aptarti nedarbo priežastis;
• Aptarti nedarbo raidą bei užimtumo vystymąsi Lietuvoje;
• Paaiškinti nedarbo lygį ir jo mažinimo priemones;
• Nustatyti nedarbo pasekmes. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-27
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai23
Dydis141.47 KB
AutoriusAsta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nedarbas (12) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą