Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Gyventojų užimtumo prognozavimas

Gyventojų užimtumo prognozavimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839
Aprašymas

Įžanga. Pagrindinės sąvokos. Užimtumo didinimo prielaidos. Makroekonominė politika. Tikslai ir uždaviniai. Bendrieji rezultatai. Prognozės. Užimtumo ir nedarbo kitimo tendencijos. Demografinė padėtis. Darbo rinka ir užimtumas. Struktūriniai užimtumo pokyčiai. Nedarbas. Apibendrinančios išvados ir prognozės. Lietuvos tikslai Europos Sąjungos (ES) užimtumo strategijos nuostatoms įgyvendinti. Pagrindiniai tikslai ir priemonės. Svarbiausi siekiami tikslai. Visiškas užimtumas. Darbo kokybės ir našumo gerinimas. Socialinės sanglaudos ir aprėpties stiprinimas. Užimtumą skatinančios priemonės. Išvados. Priedai (3).

Ištrauka

Lietuvos Respublikos 2004 metų užimtumo veiksmų planas – tai pirmasis Lietuvos Respublikos metinis pranešimas Europos Sąjungos Tarybai ir Europos Komisijai, parengtas vykdant Europos Bendrijos sutarties VIII dalies ,,Užimtumas" 128 straipsnio 3 dalyje numatytus įsipareigojimus. Lietuvos Respublikos 2004 metų užimtumo veiksmų plane (toliau - NUVP) pateikiami Vyriausybės politiniai įsipareigojimai ir pagrindinės priemonės, kurios, laikantis bendrų Tarybos patvirtintų užimtumo politikos gairių ir rekomendacijų, skirtų Lietuvai, taikomos įgyvendinant nacionalinę užimtumo politiką.
NUVP parengtas vadovaujantis Europos Komisijos rekomenduotais standartiniais struktūros metmenimis. Jame pateikiama pastarojo laikotarpio esminių ekonominių ir užimtumo pokyčių apžvalga, Lietuvos tikslai ES užimtumo strategijos nuostatoms įgyvendinti bei atsakas į užimtumo gaires ir rekomendacijas. Įvardinti pagrindiniai Lietuvos ekonominės, užimtumo, socialinės apsaugos bei kitų sričių politikos prioritetai, nurodytos kryptys ir įgyvendinamos priemonės, kurias nustatė iki 2015 metų Lietuvos Respublikos Seimo 2002 m. lapkričio 12 d. patvirtinta Valstybės ilgalaikės raidos strategija bei kiti vėlesni priimti programiniai dokumentai.
Rengiant NUVP buvo atsižvelgta į Lietuvos Respublikos užimtumo didinimo 2001–2004 metų programoje įvardintų užimtumo ir darbo rinkos politikos strategijos pagrindinių nuostatų bei Lietuvos Respublikos ir Europos Komisijos užimtumo ir socialinių reikalų generalinio direktorato 2002 m. vasario 12 d. pasirašyto Bendrojo Lietuvos užimtumo politikos prioritetų įvertinimo dokumento, išvadų įgyvendinimą, o taip pat į Europos Komisijos 2003 m. parengto dokumento Šalių kandidačių pažanga įgyvendinant Bendrojo Lietuvos užimtumo politikos prioritetų įvertinimo rekomendacijas. Tai užtikrina nuoseklų Lietuvos nacionalinės užimtumo politikos perėjimą nuo stojimo į ES laikotarpio politikos prie suderintos su ES užimtumo strategijos nuostatomis politikos.
Remiantis ES Lisabonos viršūnių tarybos 2000 m. kovo 23 – 24 d. nuostatomis ir vėlesniais jos patikslinimais, Lietuvos tikslai užimtumo didinimo srityje yra - plėtojant šalies ekonomiką, vykdant ūkio reformą ir restruktūrizaciją, kuo sparčiau plėtoti ekonominius veiksnius, skatinančius užimtumo didinimą ir mažinančius regioninius užimtumo skirtumus, didinti darbo rinkos lankstumą, mažinti nedarbą, užtikrinti darbo jėgos konkurentingumą, sukurti sąlygas didinti užimtumą.
Įgyvendindama šiuos tikslus, Lietuva įgyvendina daug priemonių įvairiose užimtumą skatinančiose srityse siekdama efektyviai panaudoti valstybės bei ES struktūrinių fondų lėšas. Į šiuos procesus įtraukiami taip pat socialiniai partneriai ir nevyriausybinės organizacijos.
Dalyvaudama bendroje ES ekonominėje erdvėje, nuosekliai tobulindama užimtumo politiką ir plėtodama žmonių socialinę raidą, Lietuva siekia deramai prisidėti prie svarbiausio Europos Vadovų Taryboje Lisabonoje (2000 m.) suformuoto plėtros tikslo įgyvendinimo – pasiekti, kad Europos Sąjunga per dešimtmetį taptų konkurencingiausia ir dinamiškiausia žinių pagrindu augančia ekonomika pasaulyje, kurioje būtų suderinta tvari ekonominė plėtra su didesniu ir geresnės kokybės užimtumu bei tvirtesne socialine sanglauda.
NUVP parengė Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. balandžio 15 d. nutarimu Nr. 420 sudaryta laikinoji komisija, susidedanti iš ministerijų, kitų Vyriausybės institucijų bei įstaigų atstovų. Komisijos darbą ir NUVP rengimą koordinavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
I ir II dalyse yra pateiktas išsamus Nacionalinės užimtumo strategijos aprašymas bei pateiktas platus darbo rinkos padėties aprašymas, parodomas nacionalinės užimtumo politikos pagrindinių 3- jų užimtumo strategijos tikslų įgyvendinimas bei padaryta pažanga, kadangi nacionaliniai užimtumo ilgalaikiai tikslai buvo patvirtinti prieš 2003 metus.
Priede pateikiami svarbiausi Lietuvos tarpusavyje suderinti ir integruoti strateginiai dokumentai, turintys įtakos užimtumui didinti, kurie yra pagrindas rengiant ministerijų bei Vyriausybės įstaigų strateginius veiklos planus bei kitus jų veiklos planavimo dokumentus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-07
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis37 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis154.32 KB
AutoriusGerda
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gyventoju uzimtumo prognozavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 37 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą