Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Privatizavimo proceso esmė ir jo ypatumai Lietuvoje

Privatizavimo proceso esmė ir jo ypatumai Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Privatizavimo proceso esmė. Privatizavimo tikslai. Privatizavimo proceso ypatumai Lietuvoje. Nuosavybės formos. Privatizavimo objektai ir subjektai. Privatizavimo institucijų struktūra ir jų kaita Lietuvoje. Privatizavimo Lietuvoje būdai ir metodai. Privatizavimo etapai Lietuvoje. Pirmas privatizavimo etapas. Antras privatizavimo etapas. Privatizavimo pasekmės Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Privatizacija yra įvairių priemonių įgyvendinimas siekiant, kad valstybės vaidmuo fondų bei įmonių valdymo srityje mažėtų, o privačiojo sektoriaus – didėtų. To siekiama norint užtikrint įmonių našumą, pelningumą ir konkurencingumą. Tik patyręs, siekiantis pelno bei sugebantis laviruoti pasiūlos bei paklausos pusiausvyros sąlygomis kompanijos vadovas gali užtikrinti efektyvų kapitalo panaudojimą.
Šio darbo tikslas yra išanalizuoti privatizavimo proceso tikslus, būdus, metodus ir panagrinėti privatizavimo ypatybes Lietuvoje, išskiriant objektus ir subjektus, institucinę struktūrą, etapus bei šio proceso pasekmes.
Darbo uždaviniai:
1. Apibrėžti privatizavimo proceso esmę ir tikslus;
2. Išskirti privatizavimo proceso ypatybes Lietuvoje, jo būdus ir metodus objektus ir subjektus;
3. Išanalizuoti privatizavimo politikos įgyvendinimą skirtingais etapais ir jos pasekmes;
Lietuva atkūrusi nepriklausomybę, kaip ir daugelis kitų postkomunistinių šalių, pradėjo vykdyti privatizacijos procesą. Iki šių dienų visas procesas jau yra perėjęs keletą etapų ir pasiekęs tikrai nemažų rezultatų. Šiame darbe, pirmiausia, plačiau apžvelgiama, kas yra privatizacija bei kokia jos nauda. Išanalizavus tai, bandoma pristatyti Lietuvos privatizavimo institucijų struktūrą, jos funkcijų ir sudėties kitimą nuo pat privatizacijos pradžios. Savaime aišku, kad skirtingos šalys, didindamos privataus sektoriaus dalį kapitalo valdyme, naudojo ir skirtingus metodus. Todėl toliau darbe yra aptariami Lietuvos privatizavimo būdai ir metodai.
Galiausiai, išsiaiškinus privatizavimo ypatybės, aprašomi Lietuvos privatizavimo etapai. Per visą mūsų šalies privatizavimo istoriją į privačias rankas buvo atiduota tūkstančiai įmonių už šimtus milijonų litų. Taigi labai aktualu tai, kiek realios naudos iš viso to gavo Lietuvos visuomenė. Todėl darbas baigiamas, atskleidžiant tikrąsias Lietuvos išdalinimo privačioms rankoms pasekmes. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-07
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai22
Dydis27.04 KB
AutoriusNeringa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Privatizavimo proceso esme ir jo ypatumai Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą