Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Infliacijos kitimo analizė Lietuvoje

Infliacijos kitimo analizė Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Infliacija. Infliacijos samprata. Infliacijos formos. Infliacijos priežastys. Ilgalaikės infliacijos priežastys. Trumpalaikės infliacijos priežastys. Infliacija Lietuvoje. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Infliacija yra viena opiausių ir sudėtingiausių šiuolaikinių makroekonominių problemų. Ji pasireiškia prekių kainų kilimu bei pinigų nuvertėjimu ir neigiamai veikia ekonomiką, sukelia daug nepageidaujamų socialinių padarinių.
Infliacijos bruožai ėmė ryškėti, atsiradus piniginiams ženklams. Todėl tvirtinama, kad kainų kilimą žmonija patiria nuo seniausių laikų. Infliacija ankstesniais laikais buvo laikino pobūdžio, daugiausia susijusi su karais, revoliucijomis, ir kitomis politinėmis negandomis. Dažnai ją sukeldavo epidemijos.
Infliacija matuojama įvairiai. Vienas pagrindinių būdų yra kainų indeksų apskaičiavimas. Vartotojų kainų indeksas (CPI) – vidutinis vartotojų nupirktų prekių ir paslaugų kainų lygis, apskaičiuojamas lyginant fiksuoto skaičiaus pirmojo būtinumo vartojimo prekių ir paslaugų vartotojo krepšelio vertinę išraišką atskirais laikotarpiais . Šis apibrėžimas pakankamai sudėtingas. Kitaip tariant, CPI skaičiuojamas tik vartojimo prekėms ir paslaugoms, neįtraukiant investicinių ar eksporto prekių (kaip skaičiuojant BVP defliatorių). CPI nustato infliacijos lygį (tempą). Tai bendrojo kainų lygio santykinis pokytis per tam tikrą laiką.
Infliacijos problema aktuali ir šiandien. Su ja susiduria tiek išsivysčiusios, tiek besivystančios šalys. Ne išimtis ir Lietuva. Pirmaisiais metais po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, infliacija buvo viena aktualiausių ekonomikos problemų, todėl šią temą pasirinkau norėdama įgyti daugiau žinių apie šį reiškinį. Darbo tikslas išsiaiškinti infliacijos sampratą, jos formas, priežastis. Galiausiai sudaryti infliacijos kitimo analizę Lietuvoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-15
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis28.28 KB
Autoriusinesa
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojaslekt. Liongina Juozaitienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Infliacijos kitimo analize Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • lekt. Liongina Juozaitienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą