Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Pinigai ir jų vaidmuo ekonomikoje

Pinigai ir jų vaidmuo ekonomikoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Aprašymas

Įžanga. Kas yra pinigai? Monetos. Valstybiniai ir bankiniai popieriai. Notos. Čekiai. Vekseliai. Kokie turi būti pinigai? Pagrindinės pinigų funkcijos. Mainų priemonės funkcija. Apskaitos vieneto arba apskaitos mato funkcija. Teisėtos mokėjimo priemonės funkcija. Vertybių laikymo funkcija. Kapitalo judėjimo tarpininko funkcija. Pinigų paklausa. Pinigų pasiūla. Pinigų pasiūla pagal pinigų kiekybės teoriją. Pinigų pasiūlos ir pinigų paklausos rezultatas – pinigų vertė. Pinigų reikšmė ekonomikoje. Išvados.

Ištrauka

Šiandien nerasime nė vienos žmogaus veiklos srities, kur būtų galima apsieiti be pinigų . Kiekvienoje ekonominėje sistemoje visos vertės išreiškiamos pinigais. Už suteiktas paslaugas ir parduotas prekes gautus pinigus keičiame į kitas mums reikalingas prekes ir paslaugas, grąžiname skolas, kaupiame turtą ir t.t. Pinigų klausimai rūpi ne tik ekonomistams, istorikams, politikams, bet ir kiekvienam iš mūsų. Pasirinkome šią kursinio darbo temą, nes pinigai yra vienas iš aktualiausių dalykų kiekvieno mūsų tiek asmeniniame, tiek ir ūkiniame gyvenime. Jie yra svarbiausia visų verslo sandėrių varomoji jėga. Nė vieno ekonominio proceso negalima paaiškinti be kainos, o ši yra ne kas kita kaip pinigų atspindys. Taigi, pinigai yra tai, ką jie daro.
Mūsų darbo tikslas, panaudojus surinktą literatūrą, išsiaiškinti, kas yra pinigai ne tik mūsų suprantama siaurąją prasme. Šiame darbe išdėstyta pinigų istorinė raida, jų formos, pagrindinės pinigų funkcijos, jų reikšmė ekonomikoje. Ypatingai didelį dėmesį skyrėme pinigų funkcijų, bei pinigų pasiūlos nagrinėjimui.
Siekdamos geresnio efekto, duodančio geresnių rezultatų dirbant ne individualiai, bet kartu, mes, D. Keturakytė ir N. Ivinskaitė, šį kursinį darbą atlikome bendrai. Dėl šios priežasties indėliai į visą darbą yra tampriai persipynę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-10
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis41.39 KB
AutoriusGytis
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pinigai ir ju vaidmuo ekonomikoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 30 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+3
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą