Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Lietuvos eksportas ir importas

Lietuvos eksportas ir importas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Eksporto ir importo esmė ir vaidmuo Lietuvos ekonomikoje. Eksporto ir importo esmė ir juos sąlygojantys veiksniai. Lietuvos eksporto ir importo analitinė apžvalga. Eksporto ir importo būklė Lietuvoje. Lietuvos eksportas į šalis pagrindines prekybos. Lietuvos importas iš šalių pagrindinių prekybos partnerių. Eksporto ir importo kontrolė. Lietuvos eksporto ir importo tendencijos ir efektyvumas. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Pastaraisiais metais tarptautinė prekyba auga daug greičiau negu pasaulinė gamyba, todėl ji darosi vis svarbesne sudėtine daugumo šalių ekonomikos dalimi. Eksportas ir importas sukuria sąlygas plėtoti kiekvienos šalies ūkio specializaciją, geriau panaudoti turimus darbo, materialinius ir finansinius išteklius. Nagrinėjant eksportą ir importą galima nustatyti ne tik šalies realiai prekyboje gautą naudą ar patirtą nuostolį, bet ir ūkio aktyvumą, konkurencingumą pasaulio rinkose, vykdomos užsienio perkybos politikos veiksmingumą.
Atkūrus nepriklausomybę, 1990 m. Lietuvoje pradėtos esminės politinės ir ekonominės reformos. Jų tikslas – sukurti demokratinę tvarką ir sąlygas rinkos ekonomikai. Viena iš pagrindinių ekonominės reformos priemonių buvo užsienio prekybos liberalizavimas ir institucijų šalies užsienio prekybos politikai kurti bei vykdyti sukūrimas. Buvo priimta daug vienašalių ir sutartinių sprendimų, kuriais remiantis sukurtas dabartinis Lietuvos užsienio prekybos režimas ir prekybos politikos formavimo struktūra [16].
Laisva prekyba yra ypač svarbi tokioms mažoms ir atviroms ekonomikoms kaip Lietuva. Užsienio prekyba suteikia galimybę įsigyti prekes, kurios negaminamos Lietuvoje arba kurių kokybė ar kaina netenkina mūsų. Užsienio prekyba suteikia galimybę įsivežti vaisius ir daržoves, kurie neauga Lietuvoje, ar naftą ir kitus išteklius, kurių nepakanka, o taip pat produktus, kuriuos Lietuvos gamintojai naudoja savo veikloje ir perdirbtus parduoda vietos ar užsienio rinkoje. Užsienio prekyba taip pat suteikia galimybę parduoti Lietuvoje išaugintus ar pagamintus produktus kitų šalių vartotojams ar perdirbėjams ir gauti užsienio valiutos, už kurią galima pirkti trūkstamų prekių. Pašalinus kliūtis prekybai, įmonės geriausiai gali pasirinkti, ką joms apsimoka gaminti išnaudojant turimus pranašumus, ir kur pagamintas prekes naudingiausia parduoti.
Šio darbo tikslas – išnagrinėti 2000 m. eksporto ir importo kitimo tendencijas Lietuvoje. Siekiant išsamiau apibūdinti Lietuvos užsienio prekybą, darbe išnagrinėti prekių eksporto ir importo, užsienio prekybos balanso pokyčiai pagal šalis, šalių grupes. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-23
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis87.42 KB
AutoriusGiedre
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2000 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos eksportas ir importas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą