Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Bendrasis vidaus produktas (BVP) ir jo matavimas

Bendrasis vidaus produktas (BVP) ir jo matavimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940
Aprašymas

Įvadas. Nacionalinis produktas. Nacionalinio produkto rodikliai. Bendrasis nacionalinis produktas. Grynasis nacionalinis produktas. Nacionalinės pajamos. Nacionalinės pajamos. Asmeninės pajamos. Disponuojamos pajamos. Bendrasis vidaus produktas. Skaičiavimo metodai. Bendrasis vidaus produktas. Gamybos metodas. Išlaidų metodas. Pajamų apskaitos metodas. Bendrasis vidaus produktas. Dydis ir dinamika. Sukurtas instituciniuose sektoriuose. Sukurtas ekonominėse veiklose. Bendrojo vidaus produkto struktūra ir jos pokyčiai. Struktūra. Bendrojo vidaus produkto struktūra skaičiuojant gamybos metodu. Bendrojo vidaus produkto struktūra skaičiuojant išlaidų metodu. Bendrojo vidaus produkto struktūra skaičiuojant pajamų metodu. Struktūros pokyčiai. Bendrojo vidaus produkto struktūros pokyčiai skaičiuojant gamybos metodu. Bendrojo vidaus produkto struktūros pokyčiai skaičiuojant išlaidų metodu. Bendrojo vidaus produkto struktūros pokyčiai skaičiuojant pajamų metodu. Išvados. Priedai (14).

Ištrauka

Dabar vykdoma žmonių ūkinė, kitaip tariant ekonominė, veikla yra nenutrūkstamas procesas. Pramonėje, paslaugų sferoje, žemės ūkyje ar kitose procesuose, kur naudojamas darbas, kapitalas ar žemė sukurtas produktas yra kitų tos bendruomenės žmonių suvartojamas. Dabartinėse ekonomiškai išsivysčiusiose valstybėse jau seniai viena iš valstybės funkcijų buvo visų valstybės piliečių gerovės kėlimas, todėl valstybė pradėjo reguliuoti šalies ekonominę veiklą. Šio reguliavimo reikalingumas pasireiškė dar 1929 – 1933 metais, kai įvyko Pasaulinė Ekonominė krizė. Tuo metinės ekonomikos teorijos, tiksliau sakant klasikų požiūris, negalėjo paaiškinti tokio ilgo nuosmūkio, todėl J.M. Keinsas sukūrė savo teorija, kur reikšmingas vaidmuo skiriamas ir valstybei. Todėl naudojantis kainų mechanizmų, geriausiai nustatančiu prekių poreikį visuomenėje, buvo apskaičiuojami tokie visuomenės gerovės rodikliai kaip, pavyzdžiui, nacionalinis produktas, nacionalins turtas ar bendrasis vidaus produktas. Bendrasis vidaus produktas buvo pradėtas naudoti palyginti labai neseniai, tik parėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje, anksčiau buvo naudojamas bendrojo nacionalinio produkto skaičiavimos valstybės ekonomikos lygiui nustatyti. Bet buvo pastebėta, kad bendrasis nacionalinis produktas nelabai tiksliai atspindi šalies ekonomikos pajėgumo. Dauguma valstybių, ypač ekonomiškai atsiliekančių, susidūrė su į užsienį išvažiavusių piliečių problema. Užsienyje dirbantys valstybės piliečiai gauna žymiai didesnes pajamas ir negrįždami į tėvynę ir neleisdami pinigų joje didina bendrąjį nacionalinį produktą. Taigi galima konstatuoti, kad bendrasis nacionalinis produktas yra tautos, bet ne valstybės ekonominio pajėgumo matas. Norint geriau įvertinti valstybės ekonomiką buvo sukurtas naujas rodiklis – bendrasis vidaus produktas. Jis apskaičiuoja, tik valstybės teritorijoje gamybos veiksnių gaunamas pajamas, taip parodydamas tikrąjį valstybės ekonominį pajėgumą. Dabar daugumos valstybių statistikos departamentai savo nacionalinių sąskaitų sistemoje bendrąjį vidaus produktą įvardija kaip vieną iš pagrindinių valstybės visuomenės ir ekonomikos gerovės rodiklių.
Darbo tikslas – išanalizuoti bendrojo vidaus produkto struktūrą bei pokyčius ir apibūdinti bendrąjį vidaus produktą įtakojančius veiksnius.
Darbo uždaviniai yra:
1. Apžvelgti pagrindinius nacionalinės sąskaitybos sistemos rodiklius, apibūdinančius valstybės nacionalinį produktą.
2. Aprašyti pagrindinius bendrojo vidaus produkto skaičiavimo metodus ir apibūdinti veiksnius įtakojančius bendrąjį vidaus produktą.
3. Apžvelgti bendrojo vidaus produkto struktūrą ir pokyčius Lietuvoje 1996 – 2002 metų laikotarpiu, jį matuojant trimis galimais metodais.
Darbo metodai – ekonominių leidinių apžvalga ir statistinių duomenų lyginimas.
Darbą sudaro trys pragrindiniai skyriai. Pirmajame bus aprašyti pagrindiniai nacionalinio produkto rodikliai bei bendrojo vidaus produkto skaičiavimo metodai. Antrajame nagrinėjama bendrojo vidaus produkto dydis ir bendrąjį vidaus produktą įtakojantys veiksniai, bei bendrojo vidaus produkto struktūra nagrinėjant instituciniu ir ekonominiu būdu. Paskutiniame skyriuje bus pažvelgta 1996 - 2002 metų Lietuvos bendrojo vidaus produkto struktūra ir jos pokyčiai.
Darbe aptarti bendrojo vidaus produkto pagrindiniai skaičiavimo metodai naudojami visose šalyse, kurios skaičiuoja bendrąjį vidaus produktą. Šis dydis plačiausiai vartojamas norint pabrėžti valstybės ekonominę galią ir valstybės patrauklumą užsienio kapitalui. Bendrojo vidaus produkto kitimo tempai ir dydis yra geriausi valstybės ekonominį vystimąsi apibūdinantys dydžiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis38 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis90.12 KB
Autoriussiaip
Viso autoriaus darbų55 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. Romualdas Valkauskas
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendrasis vidaus produktas (BVP) ir jo matavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 38 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • doc. dr. Romualdas Valkauskas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą