Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Lietuvos narystė Europos Sąjungoje (ES)

Lietuvos narystė Europos Sąjungoje (ES)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Aprašymas

Įvadas. Europos Sąjungos (ES) struktūriniai fondai ir regioninė politika. Europos sąjungos struktūriniai fondai. Europos sąjungos bendroji žemės ūkio politika ir Lietuvos žemės ūkis. Žemės ūkio integracija į Europos Sąjungą (ES). Narystės Europos Sąjungoje (ES) nauda Lietuvos žemės ūkiui. Svarbiausi socialiniai ir ekonominiai įvykiai. Bendrasis vidaus produktas. Užsienio prekyba ir mokėjimų balansas. Kainos ir darbo užmokestis. Valstybės finansai. Išvados ir pasiūlymai. Priedai (3).

Ištrauka

2004 m. gegužės 1 d. Lietuva įstojo į Europos Sąjungą. Europos Sąjunga – tai Europos šalių sąjunga, į kurią susibūrusios šalys siekia kartu palaikyti taiką ir gerovę. Šalys narės yra įsteigusios bendras institucijas, kurioms perduoda dalį savo suvereniteto, kad visoms šalims rūpimi klausimai būtų sprendžiami kartu demokratiškai.
Tokio svarbaus žingsnio, kaip Lietuvos įstojimas į Europos Sąjungą, pasekmių vertinti vienareikšmiškai neįmanoma. Be abejo, šis istorinis įvykis atnešė tiek teigiamų, tiek ir neigiamų pasekmių, kurios neretai yra tarpusavyje glaudžiai susiję. Be to, integracija į Europos Sąjungą – tai ilgas procesas, kuris nesiriboja vien tik stojimo sutarties pasirašymu ir įsigaliojimu. Integracija apima ir prieš pasirašymą, ir po jo vykstančius pokyčius .
Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama yra bene plačiausiai aptarta Lietuvos narystės ES nauda ir naujovė. Pagrindinis šios paramos tikslas - padėti Lietuvai greičiau pasiekti Europos Sąjungos šalių gerovės lygį. Lietuvai tapus ES nare, įvairios įmonės turi galimybę pasinaudoti ES struktūrinių fondų lėšomis. . Europos Sąjungos re¬gioninė politika skatina ES valstybių narių ar jų regionų struktūrinę pertvarką, taip pat siekia skatinti atsiliku¬sių regionų plėtrą ir struktūrinę pertvarką, struktūrinių sunkumų turinčių regionų ekonominę ir sociali¬nę pertvarką
Šis darbas supažindina su ES struktūriniais fondais, atskleidžia tiesioginį ryšį su regionine politika bei jų reikšmę eurointegracijoje.
Šiame darbe supažindinama su Europos Sąjungos bendrąja žemės ūkio politika, Lietuvos žemės ūkiu integraciniuose procesuose, patirta nauda žemės ūkiui Lietuvai tapus ES nare, kadangi žemės ūkis yra svarbus kiekvienoje išsivysčiusioje ir besivystančioje šalyje sprendžiant ekonomines, socialines, politines, strategines problemas.
Darbo tikslas: supažindinti su Lietuvos ekonomikos perspektyvomis ES, išsiaiškinti žemės ūkio vaidmenį eurointegracijos procesuose, supažindinti su ES struktūriniais fondais, apžvelgti keletą pagrindinių ekonomikos rodiklių.
Darbo uždaviniai:
- apžvelgti Lietuvos ekonomikos perspektyvas ES
- supažindinti su ES struktūriniais fondais ir paaiškinti jų reikšmę eurointegraciniuose procesuose;
- aptarti Lietuvos žemės ūkio integravimosi į ES ypatumus ir apžvelgti patirtą naudą Lietuvos žemės ūkiui įstojus į ES;
- apžvelgti pagrindinius ekonomikos rodiklius, pagal metų raidos kintančius rodiklius (šiame darbe pateikti rodikliai : BVP, užsienio prekyba ir mokėjimų balansas, kainos ir darbo užmokestis, valstybės finansai) ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-15
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis717.99 KB
Autoriuslina
Viso autoriaus darbų25 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos naryste Europos Sajungoje (ES) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą