Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Žinių visuomenė ir jos raida Lietuvoje

Žinių visuomenė ir jos raida Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Žinių visuomenės sąvoka. Žinių visuomenė. Švietimas. Gyventojų kompetencija. Valstybės valdymas ir savivalda. Kultūra. Saugi visuomenė. Aplinkos apsauga. Sveikatos apsauga. Socialinė apsauga. Krašto apsauga. Viešasis saugumas. Užsienio politika. Informacinės visuomenės plėtra Lietuvoje. Konkurencinga ekonomika. Pramonė ir verslas. Energetika. Transportas ir tranzitas. Žinių ekonomika ir elektroninis verslas. Kaimo ir žemės ūkio plėtra. Turizmas. Regionų plėtra. Finansų politika. Ateinanti visuomenė pagal ekonomistą Peter Drucker. Išvados.

Ištrauka

Visuomenė sudaro kiekvienos valstybės pagrindą. Tai istoriškai susiformavusi ir besivystanti žmonių, jų ryšių ir santykių visuma. Visuomenės bendravimas tai keitimasis žiniomis, informacija. Žinia – pranešimas apie įvykius, reiškinius, reikalus, pasikeitimus; informacija, faktai ir duomenys grindžiami tiesa, kurią galima nustatyti atitinkamomis patikrinimo ir įrodymo priemonėmis.
Todėl visuomenės pažinimas ir vystymas, žinių visuomenės kūrimasis reikalauja ypatingo dėmesio ir pastangų. Žinių visuomenė – informacijos amžiuje gyvenanti visuomenė, sugebanti efektyviai disponuoti turima informacija, naudojanti naujausias informacines technologijas bei nuolat atnaujinanti savo žinias. Tai šiandien besikurianti ir ateities visuomenė.
Šios aplinkybės dar kartą parodo, jog nagrinėjama tema yra labai aktuali. Juk visiems svarbu, kas mūsų laukia ateityje. Kokia kryptimi šiandien bus pasukta žinių visuomenės raida, tokią visuomenę turėsime ateityje.
Darbą sudaro du pagrindiniai etapai. Pirmame etape apibrėžiama žinių visuomenės sąvoka, analizuojama žinių visuomenės – kaip vieno iš Lietuvos valstybės raidos prioritetų kūrimo pamatai.
Antrajame etape didžiausias dėmesys skiriamas kryptims, kurios turi didžiausią įtaką žinių visuomenės formavimui. Tai mokslas ir švietimas, gyventojų kompetencija, kultūra, valstybės valdymas ir savivalda. Kitas svarbus skyriaus akcentas – ateities visuomenė. Darbe yra pateikiama ekonomikos rašytojo ir visuomenės veikėjo Peter Drucker mintys apie ateities visuomenės kūrimosi tendencijas. Anot mokslininko, ateityje laukiama daug precedento neturinčių naujovių, o pagrindinė vystymosi kryptis bus visuomenės kaip žinių visuomenės vystymasis.
Darbas yra baigiamas pagrįstomis išvadomis, kuriose paminimi svarbiausi žinių visumenės svarbos akcentai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-20
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16
Dydis99.82 KB
AutoriusVilma
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdoc. Jadvyga Čiburienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ziniu visuomene ir jos raida Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • doc. Jadvyga Čiburienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą