Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Lietuvos bankų raida nuo 1990 metų

Lietuvos bankų raida nuo 1990 metų

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos bankų sistema. Bankų vykdomos funkcijos. Bankų struktūra. Bankininkystės raida Lietuvoje nuo 1990 metų. Bankų tikslų kitimas. Bankų sistemos ir teisinės bazės reorganizavimas. Bankų sektoriaus plėtra. Centrinio banko organizacinės struktūros pertvarkymai. Valstybinių ir privačių bankų kaita. Bankų turto kaita. Indėliai. Paskolos. Paskolos užsienio valiuta. Lietuvos bankų bendradarbiavimas su tarptautinėmis finansų institucijomis. Tarptautinis valiutos fondas. Pasaulio bankas. Tarptautinis atsiskaitymų bankas. Europos centrinių bankų sistema. Lietuvos banko užsienio atsargos. Lietuvos banko užsienio atsargų atkūrimas. Struktūriniai dinaminiai užsienio atsargų pokyčiai. Išvados.

Ištrauka

Bankininkystė atsirado jau gilioje senovėje. Pinigus skolinančių ir užsienio valiutą keičiančių institucijų būta jau Babilone ( 2000 m. pr. Kr. ). Tačiau tikroji bankininkystės pradžia yra Renesanso laikai. Senovės prekybos centras buvo Italijoje, todėl ten ir atsirado pirmieji bankai, kurie priimdavo pinigus tiktai saugoti.
Bankai Lietuvoje atsirado panaikinus baudžiavą (1861 m.), kai stambūs žemvaldžiai ir valstiečiai siekė atsikratyti lupikautojų paslaugų ir ieškojo pigesnių kredito šaltinių.
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas (1990 m.) yra glaudžiai susijęs su nepriklausomos bankų sistemos kūrimu. Būtent tuo laikotarpiu pradėjo kurtis Lietuvos bankų sistema. Tai buvo daroma dviem būdais: pertvarkant sovietinius bankus į komercinius ir steigiant naujus privačius komercinius bankus.
Dabar bankai suprantami kaip specialūs ekonominiai institutai, telkiantys laikinai laisvus pinigus, teikiantys kreditus, tarpininkaujantys atsiskaitymuose, leidžiantys į apyvartą pinigus, vertybinius popierius bei atliekantys su jais susijusias operacijas.
Iš tiesų, nei vienos šalies ekonomika negali vystytis be geros ir stabilios bankų veiklos. Jų vaidmuo be jokių išimčių yra gyvybiškai svarbus tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims, tiek valstybinėms institucijoms. Darbo tikslas pasigilinti į bankų atsiradimo ir vystymosi istoriją Lietuvoje nuo 1990 m., atskleisti mūsų valstybės bankų sistemos veiklos kitimą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14
Dydis56.53 KB
AutoriusNeringuttee
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos banku raida nuo 1990 metu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą