Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Lietuvos narystė Europos Sąjungoje (ES) ir jos ekonominė plėtros galimybės

Lietuvos narystė Europos Sąjungoje (ES) ir jos ekonominė plėtros galimybės

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos narystė Europos Sąjungoje (ES). Europos Sąjungos (ES) ir Lietuvos istoriniai santykiai. Lietuvos narystės Europos Sąjungoje (ES) pliusai. Užsienio investicijų augimas Lietuvoje. Priežastys, dėl kurių daugėja užsienio investicijų. Stambiausi užsienio investitoriai. Informacinių technologijų plėtra. Galimos plėtros kryptys. Europos Sąjungos (ES) parama informacinių technologijų plėtotei. Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų įtaka Lietuvos ūkiui. Parama smulkiam ir vidutiniam verslui. Projektų finansavimo taisyklės. Lietuvos pažanga įgyvendinant Lisabonos strategijos tikslus. Lisabonos strategijos uždaviniai. Lietuvos pažangos lyginimas su kitomis Europos Sąjungos (ES) narėmis Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

2004 metų Gegužės 1 dieną Lietuva tapo Europos sąjungos nare. Šis įvykis atnešė daug pokyčių Lietuvos ekonominiam, politiniam ir socialiniam gyvenimui.
Derėtų paminėti, jog pokyčiai mūsų valstybėje prasidėjo dar anksčiau, kai reikėjo pasiruošti narystei ES, suderinti teisinius normatyvus, paspartinti ekonominį augimą.
Visų pirma, reiktų pabrėžti, kad net ir atsižvelgiant į euroskeptikų nuomonę, Lietuvos narystė ES turi daugiau pliusų nei minusų, ypač šalies ekonomikai. Žinoma, kol kas Lietuva yra silpnesnė už senbuves nares, vis dėlto ateities perspektyvos teigiamos. Jau dabar stipriai jaučiama Europos parama. Tai savaime suprantama, kadangi ES stengiasi tapti galingesne, stiprindama savo silpniausias nares, kurios yra perspektyvios, bet be stipresnių šalių pagalbos pilnai atsiskleisti negalėtų.
Dalis šio darbo yra skirta informacijų technologijų plėtrai. Šis sektorius šiuolaikinėje modernioje visuomenėje yra itin svarbus ir daro stiprią įtaką verslui bei pačiai ekonomikai. Lietuvoje technologijos dar nėra pakankamai išsivysčiusios, tad sąjungos parama šiam sektoriui yra iš tiesų svarbi.
Toliau nagrinėjant Lietuvos ekonomikos plėtros galimybes negalima nepaminėti ES struktūrinių fondų įtakos, be kurių mūsų šalis vargiai ateity pasiektų sąjungininkių ekonominį lygį ir negalėtų tapti lygiaverte partnere. Šiame darbe aptariama struktūrinių fondų parama smulkiam ir vidutiniam verslui bei projektų finansavimo taisyklės.
Prieš 15 metų pasirašyta Lisabonos strategijos sutartis, ES narių susitarimas dėl ekonominių, socialinių bei aplinkosaugos siekių, tapo gana svarbiu faktoriumi, darančiu įtaką ir Lietuvos ekonomikai. Todėl vienas iš šio darbo skyrių yra skirtas Lisabonos strategijai bei jos įtakai Lietuvos valstybei aptarti.
Apibendrinant, visas darbas yra skirtas atskleisti pagrindinėms ekonomikos plėtros galimybėms, kurias Lietuvai atveria narystė ES. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-26
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai14
Dydis70.32 KB
Autoriuslaura
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdoc. L. Perminienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos naryste Europos Sajungoje (ES) ir jos ekonomine pletros galimybes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • doc. L. Perminienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą