Išplėstinė paieška
 
 
 

Nedarbas (13)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įžanga. Kas yra nedarbas. Nedarbo tipai. Natūralus nedarbo lygis. Nedarbo priežastys. Nedarbo pasekmės. Ekonominės nedarbo pasekmės. Psichologinės bedarbystės pasekmės. Socialinės nedarbo pasekmės. Nedarbo mažinimo priemonės. Didinančios darbo pasiūlą nedarbo mažinimo priemonės. Didinančios darbo paklausą nedarbo mažinimo priemonės. Nedarbas Lietuvoje . Išvados.

Ištrauka

Nedarbas - viena svarbiausių makroekonominių problemų. Daugelis žmonių, netekę darbo, praranda pajamų šaltinį, patiria gyvenimo lygio smukimą, psichologinį diskomfortą. Todėl nedarbo problema yra politinių ir ekonominių diskusijų objektas. Ekonomistai tyrinėja nedarbą, norėdami nustatyti jo lygį, priežastis, makroekonominius ir mikroekonominius nedarbo nuostolius, parengti ir tobulinti vyriausybės užimtumo politiką. Aukštas nedarbo lygis – viena didžiausių ekonominių ir socialinių XXI amžiaus pradžios problemų beveik visose pasaulio valstybėse.
Lietuvoje nedarbo problema taip pat viena iš aktualiausių, nors bedarbių skaičius, didėjant ūkio plėtrai, kuriant naujas darbo vietas ir besitęsiant gyventojų emigracijai, mažėja. 2005 m. bedarbių skaičius buvo mažiausias per pastaruosius 5 metus.
Šio darbo tikslai yra išnagrinėti nebarbą ( nedarbo sąvoką, tipus, priežastis, pasėkmes, mažinimo būdus), tai pat apžvelgti nedarbo lygį ir situaciją Lietuvoje.
Pirmame skyriuje plačiai nagrinėjama nedarbo sąvoka ir trumpai apžvelgiamos kitos su nedarbu susijusios sąvokos. Taip pat nagrinėjami nedarbo tipai ir natūralus nedarbo lygis.
Antrame skyriuje nagrinėjamos pagrindinės nedarbo priežastys (visuminės paklausos sumažėjimas, pasiūlos šokai, nesaikingi reikalavimai didinti piniginį, darbo užmokestį ).
Trečiame skyriuje apžvelgiamos nedarbo paseskmės, kurios skirstomos į ekonomines, psichologines ir socialines.
Ketvirtame skyriuje plačiai nagrinėjamos nedarbą mažinančios priemonės, kurios skirstomos į didinančias darbo pasiūlą nedarbo mažinimo priemones (tobulinant darbo rinkos paslaugas, tobulinant deficitinių specialybių profesionalų paruošimą, koreguojant valstybės pagalbą bedarbiams, mažinant pajamų mokestį) ir didinančias darbo paklausą nedarbo mažinimo priemones (vyriausybės ir profsąjungos įtaka, pristabdant struktūrinius kitimus ekonomikos augimo sąlygomis, visuminis paklausos didinimas, darbo namuose plėtimas, papildomų darbo vietų kūrimas, plėtojant smulkųjį verslą).
Penktame skyriuje aptariamas nedarbo lygis ir sitaucija (bedarbių skaičius, pasiskirstymas Lietuvos miestuose) Lietuvoje 2005 metais ir 2006m.
Priedų skiltyje yra pateikiami naujausi 2006 metų Lietuvos darbo biržos duomenys, kurie apžvelgia bedarbių pasiskisrtymą miestuose taip pat kuriuose miestuose bedarbių skaičius yra didžiausias ir mažiausias. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMakroekonomikos referatas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis28.38 KB
Autoriusalma
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR. Čiegis
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nedarbas (13) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • R. Čiegis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą