Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Antiinfliacinė politika ir jos problemos

Antiinfliacinė politika ir jos problemos

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įžanga. Infliacija ir jos priežastys. Infliacijos samprata. Infliacijos rūšys ir priežastys. Infliacijos pasekmės. Vartotojų kainų indekso kaitos priežastys. Infliacijos problemų sprendimo būdai. Pajamų indeksavimas. Infliacijos kontrolė. Infliacijos prognozės Lietuvoje. Antiinfliacinė politika. Konkrečios priemonės mažinti infliacijai. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikiniame pasaulyje vienas sudėtingiausių ekonominių reiškinių yra infliacija. Su infliacija susiduria tiek išsivysčiusios, tiek besivystančios, savo ūkį reformuojančios šalys. Ją sukuria tie, kas dalyvauja finansinėse operacijose, nustatinėja kainas ir darbo užmokesčius. Infliacija yra sudėtingo politikos ir ekonomikos sąveikos visuomenėje proceso išdava.
Didelė infliacija neigiamai veikia ekonomiką, sukelia daug nepageidaujamų socialinių padarinių. O nedidelė infliacija, t.y. 2 - 3 % infliacija per metus, yra netgi naudinga: mažėja nedarbas, didėja gamybos apimtis, investicinė veikla.
Infliacija yra viena pagrindinių šalies ekonominių rodiklių, lemiančių jos ekonomikos paspartėjusį augimą. Nuo infliacijos priklauso ir šalies ekonominis vystimasis bei socialinė situacija. Šalis, kurios infliacijos lygis neatitinka Mastrichto kriterijų negali įsivesti vieningos ES valiutos – euro.
Infliacijos reguliavimas yra svarbus ir sudėtingas ekonominės politikos uždavinys. Infliacija mažinama vykdant vyriausybės antiinfliacinę politiką, kurios tikslas – pasiekti, kad infliacija būtų valdoma, o jos tempas saikingas.
Antiinfliacinė politika – aktuali tema šiandieninei Lietuvai, nes aukštas infliacijos lygis sukelia mikro ir makro ekonomikos nuostolius – turi neigiamas pasekmes ekonomikai. Infliacija sumažina finansinį turtą (santaupas) ir didina realų turtą (žemės ir namų kainas). Šiuo požiūriu ji veikia kaip mokesčiai, paimdama turtą iš vienų jį atiduoda kitiems.
Kursinio darbo tikslas – išsiaiškinti, kokias pasekmes sukelia infliacija ir kokiomis priemonėmis, ją galima pažaboti. Metodika – mokslinės literatūros apžvalga ir statistinių duomenų analizė. Uždaviniai išsiaiškinti:
1. kas yra infliacija;
2. kokios infliacijos priežastys;
3. kaip prisitaikoma prie infliacijos;
4. kas yra antiinfliacinė politika. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai19
Dydis76.07 KB
AutoriusNeringa
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojaslekt. B. Mrazauskienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Antiinfliacine politika ir jos problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • lekt. B. Mrazauskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą