Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Valstybės parama smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) plėtrai

Valstybės parama smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) plėtrai

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Summary. Įvadas. Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) samprata. Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) vaidmuo ekonomikoje. Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) būklė Lietuvoje. Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) klasifikacija. Valstybės pagalbos smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) subjektams teikimas. Valstybės paramos taikymas. Valstybės paramos Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) subjektams formos. Valstybės paramos formos ir institucijos teikiančios paramą. Mokesčių lengvatos. Invega ir jos vykdoma veikla. Verslo inkubatoriai, verslo centrai. LSVVPA ir jos vykdoma veikla. Darbo biržos parama. Savivaldybių parama. Verslininkų namų parama. Apklausos rezultatai. Išvados.

Ištrauka

Smulkus ir vidutinis verslas (SVV) yra neatskiriama kiekvienos šalies ekonomikos dalis, veikianti nacionalinės ekonomikos gyvibingumą bei konkurencingumą, padedanti spręsti užimtumo problemas, užsiimanti netradiciniais verslais, aptarnaujanti didžiasias įmones, taip pat esanti jų užuomazga. (6;7)
Smulkaus ir vidutinio verslo gausa yra labai svarbus šalies ekonomikos rodiklis, tai augančios ir dinamiškos ekonomikos požymis. Tokioje išsivysčiusioje šalyje kaip Vokietija net 98% visų įmonių priklauso smulkių ir vidutinių įmonių (SVĮ) grupei, kurioje dirba apie 80% visų dirbančiųjų ir šiame sektoriuje sukuriama 80% BVP. Lietuva tokiais rodikliais toli gražu dar negali pasigirti, bet šiam tikslui skiriamas pakankamai didelis dėmesys.
Lietuvos kaip ir kitų valstybių užduotis yra užtikrinti maksimaliai palankias sąlygas ekonominiam augimui, socialiniam stabilumui, technologijų plėtotei ir tarptautiniam kapitalui. Todėl valstybei yra tikslinga skatinti ir remti SVV plėtrą.
Kiekviena šalis turi savitą, bet kartu ir panašią SVV politiką, kuri nustato kokios institucijos turi reguliuoti SVĮ veiklą, kokiomis rėmimo sistemomis, plėtros programomis bei finansiniais instrumentais naudotis, skatinant SVĮ veiklą bei didinant jų konkurencingumą.
Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros klausimas tampa vis aktualesnis siekiant didinti ekonominį augimą ir be abejo stojant į Europos Sąjungą, tad šio kursinio darbo tikslas – supažindinti su valstybės paramos formomis, skatinančiomis SVV plėtrą.
Šį darbą sudaro trys skyriai, kuriuose nagrinėjami pagrindiniai klausimai susiję su SVV plėtra.
Pirmajame skyriuje pristatoma SVV samprata bei svarba šalies ekonominiam augimui, taip pat Lietuvos SVV būklė ir vykdomos politikos vertinimas.
Antrajame skyriuje supažindinama su SVV įstatimine baze, t.y. SVV klasifikacija, valstybės teikiamomis paramos formomis, bei finansavimo šaltiniais. Pateikiamas detalus valstybės paramos formų aprašymas.
Trečiame skyriuje pateikiu verslininkų apklausos rezultatus, kuriuose yra išreikšta pačių verslininkų nuomonė ir mintys apie valstybės vykdomą SVV politiką.
Abu pirmieji skyriai sudaro teorinę dalį, o trečiasis skyrius – praktinę. Šį derinį pasirinkau, kad galėčiau objektyviau įvertinti esamą padėtį ir padaryti kuo tikslesnes išvadas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-03
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis30.22 KB
AutoriusMonika
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes parama smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) pletrai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą