Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Valstybės biudžetas ir jo deficito problema

Valstybės biudžetas ir jo deficito problema

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Fiskalinė arba biudžeto politika. Fiskalinės politikos esmė ir tikslai. Biudžetas ir jo raida. Biudžeto sandara. Biudžeto pajamos ir išlaidos. Biudžeto procesas. Lietuvos respublikos biudžetas. Biudžeto balansas. Biudžeto deficitas ir valstybės skola. Biudžeto deficitas. Valstybės biudžeto deficito priežastys. Valstybės skola. Biudžeto deficito apibrėžimas. Struktūrinis ir ciklinis deficitas. Biudžeto deficito ekonominės pasekmės. Deficito finansavimas. Biudžeto subalansavimo būtinumas. Siūlomi valstybės biudžeto sistemos principai. Finansavimo tikslingumas. Išvados.

Ištrauka

Pasaulyje nėra tokios valstybės, kurios vyriausybei nerūpėtų šalies reikalai. Išsivysčiusiose šalyse biudžetas yra pagrindinė trumpalaikio (metinio) planavimo forma. Svarbiausi biudžeto formavimo klausimai, žinoma, susiję su pajamų ir išlaidų santykio reguliavimu. Valstybės politika šioje srityje ekonominėje literatūroje, skirtoje makroekonominėms problemoms, paprastai vadinama fiskaline.
Fiskalinei politikai priskiriami įvairiausi šalies ekonominį gyvenimą sąlygojantys klausimai, tokie kaip valstybės išlaidų problemos, pajamų surinkimas, valstybės skola ir valstybės turto valdymas. Neperdedant, gyvybiškai svarbu Lietuvos ateičiai, visam jos ekonominiam ir socialiniam vystimuisi pasirinkti tinkamą fiskalinę politiką ir jos realizavimo būdus. Todėl sprendimai fiskalinės politikos srityje yra sudėtingi ir reikalauja didelės atsakomybės.
Temos aktualumas:
Šią temą pasirinkome dėl to, kad valstybės biudžetas ir jo deficito problema yra svarbi ne tik mūsų šaliai, bet ir kitoms, nes dabartiniu metu pasaulyje nėra valstybės, kuri vienais ar kitais savo istorinės raidos laikotarpiais nebūtų susidūrusi su biudžeto deficito problema. Taip pat valstybės biudžeto svarba yra didelė visai šalies ekonomikai ir kiekvienam jos gyventojui. Nuo valstybės biudžeto padėties priklauso jos piliečių gerovė bei galimybė dalyvauti šalies ekonominiame gyvenime.
Darbo tikslas yra atskleisti ir išanalizuoti valstybės biudžetą ir jo deficito problemą.
Uždaviniai:
• Visų pirma – išsiaiškinti kas yra biudžetas, koks jo tikslas bei kaip jis formuojamas.
• Taip pat – atskleisti Lietuvo biudžeto sudarymo tvarką, jos sudedamąsias dalis ir palyginti dviejų pastarųjų metų biudžetus.
• Išsiaiškinti biudžeto deficito esmę ir susipažinti su biudžeto deficito keliamomis problemomis, bei jų daroma įtaka valstybės ekonominiam gyvenimui.
• Bei išskirti biudžeto subalansavimo būtinumą bei jo sudarymo principus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-10
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis63.6 KB
AutoriusEgle
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes biudzetas ir jo deficito problema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 30 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą