Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Darbo užmokesčio dinamika Lietuvoje

Darbo užmokesčio dinamika Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Darbo užmokestis ir jo dydis. Darbo užmokesčio formos. Darbo užmokesčio modeliai. Darbo apmokėjimo sistemos sudėtis ir organizavimas įmonėje. Darbo užmokesčio tikslai. Darbo užmokesčio dydį lemiantys veiksniai. Išoriniai veiksniai. Vidiniai veiksniai. Pagrindiniai apmokėjimo už darbą organizavimo principai šiuolaikinėmis sąlygomis. Teisiniai darbo apmokėjimo aspektai. Minimalus darbo užmokestis. Vidutinis darbo užmokestis. Vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis. Vidutinis mėnesinis neto darbo užmokestis. Perspektyva. Išvados.

Ištrauka

Plėtojantis rinkos santykiams Lietuvoje, iškyla būtinybė kurti lankstesnes darbo apmokėjimo sistemas, labiau atitinkančias išsivysčiusios rinkos santykių prigimtį.
Mokėjimas už darbą visada buvo aktuali socialinė ir ekonominė problema. Lietuvai pradėjus dirbti rinkos ekonomikos sąlygomis pasikeitė mokėjimo už darbą teisiniai pagrindai. Rinkos sąlygomis mokėjimas už darbą orientuojamas į socialinę partnerystę darbe, ypač privačiame sektoriuje.
Pačia bendriausia prasme apmokėjimo už darbą formas ir dydį reglamentuoja Lietuvos Respublikos darbo apmokėjimo, Gyventojų pajamų garantijų, Darbo sutarties ir Kolektyvinių susitarimų įstatymai. Šių normatyvinių dokumentų nuostatos, be abejo, yra konstruktyvios nustatant konkretų atlyginimą įvairių specialybių darbuotojams, dirbantiems įvairiose įmonėse. Tačiau vien jų konkrečiam darbo užmokesčio organizavimui neužtenka, kadangi konkretaus darbo užmokesčio organizavimas susijęs su kiekybine ir kokybine darbų analize, vidaus ir išorės darbo rinkose nusistovėjusiais atlyginimais, įvairiomis materialinio ir moralinio skatinimo programomis.
Šiuo metu daug dėmesio skiriama darbo apmokėjimo priklausomybei nuo šalies ekonomikos plėtotės veiksnių, nuo darbo turinio kitimo, darbuotojų kvalifikacijos, darbo sąlygų, pamainingumo, įmonės specifikos.
Kursiniame darbe apžvelgsiu darbo užmokesčio formas, modelius, sistemas jo dydį lemiančius veiksnius, teisinius darbo užmokesčio aspektus, minimaliojo ir vidutinio darbo užmokesčio dinamiką ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-17
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis178.42 KB
Autoriusieva
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasLek. dr. S. Zaicev
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo uzmokescio dinamika Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Lek. dr. S. Zaicev
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą