Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Lietuvos darbo rinkos raida

Lietuvos darbo rinkos raida

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Darbo rinka. Darbo jėgos pasiūla. Darbo rinkos konjunktūra. Istorinės samdomojo darbo atsiradimo prielaidos. Darbo rinkos modeliai. Nedarbas. Nedarbo formos. Nedarbo priežastys. Lietuvos darbo rinkos raida, susiformavimas ir valdymas. Lietuvos darbo rinkos raida. Lietuvos darbo rinkos valdymo sistema. Darbo rinkos valdymas ir mokymo tarnybų steigimas bei jų formavimas. Lietuvos darbo rinkos struktūra. Pagrindiniai nedarbo Lietuvoje aspektai (priežastys ir pasekmės). Lietuvos darbo rinkos politika. Aktyvios darbo rinkos politikos priemonės. Pagrindines aktyvios darbo rinkos politikos priemonės. Pasyvios darbo rinkos politikos priemonės. Lietuvos darbo rinkos raida ir tendencijos. Bedarbiai. Darbo jėgos paklausa. Darbo jėgos pasiūla. 2006-ųjų metų darbo rinkos prognozė. Darbo rinkos tendencijos 2006 m. Išvados.

Ištrauka

Šio darbo tikslas yra ištirti darbo rinkos sampratą, jos evoliuciją, bei išanalizuoti Lietuvos darbo rinkos vystymosi tendencijas. Tai pat darbe bus aptarti darbo rinkos modeliai ir Lietuvos darbo rinkos struktūra. Taip pat nepamirštama įvertinti Lietuvos darbo rinkos valdymo sistemą. Darbe taipogi pateikta Lietuvos darbo rinkos elementų: darbo (jėgos) pasiūlos ir darbo (jėgos) paklausos naujausi duomenys, kurie įtakoja šalyje nedarbo ir užimtumo lygį. Kadangi nedarbas labai aktualus, kaip neatsiejama darbo rinkos dalis, tai jam skiriamas didelis dėmesys. Pasitelkiant Lietuvos Darbo Biržos teikiamus duomenis darbe aptariamos dabartinės ir numatomos 2006 m. Lietuvos darbo rinkos tendencijos.


Darbo rinka yra gana sudėtingas socialinis ir ekonominis reiškinys, todėl apibūdinama gali būti labai įvairiai, priklauso nuo to, kokią jos pusę ar aspektą norime pabrėžti. Ekonominiu požiūriu darbo rinka – tai darbo jėgos pardavimo ir pirkimo ekonominių santykių sistema, kurioje formuojasi darbo pasiūla ir paklausa, bei jo kaina – darbo užmokestis.
Darbo rinkoje darbuotojai konkuruoja tarpusavyje, stengdamiesi gauti darbo vietą ar geriau apmokamą darbą. Šioje rinkoje konkurencija būtinai susiduria su nedarbu, kaip neišvengiamu reiškiniu rinkos sąlygomis. Nedarbas – viena svarbiausių makroekonominių problemų. Nedarbo lygis svyruoja priklausomai nuo šalies išsivystymo ir darbo rinkos socializacijos laipsnio, kuris pasireiškia vyriausybei ir profsąjungoms aktyviai reguliuojant darbo rinkos procesus.
Darbo rinka yra neatskiriamas rinkos ekonomikos atributas, jos sudedamoji dalis. Darbo rinką galima būtų apibūdinti kaip visuomeninio darbo paskirstymo ir perskirstymo tarp ūkio sferų, šakų bei veiklos sričių mechanizmą, užtikrinant gamybos ir darbo efektyvumą, atsižvelgiant į visuomenės poreikių struktūrą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-23
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis78.27 KB
Autoriussvokslys
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos darbo rinkos raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą