Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Europos Sąjungos (ES) biudžetas (2)

Europos Sąjungos (ES) biudžetas (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Biudžeto samprata. Europos sąjungos biudžetas. Biudžeto sudarymas. Biudžeto paskirstymas. Privalomosios išlaidos. Neprivalomosios išlaidos. Biudžeto tvirtinimas ir kontrolė. Vidaus kontrolė. Išorės kontrolė. Biudžeto tvirtinimas. Europos Sąjungos (ES) biudžeto prognozės. Išvados. Darbas iliustruotas grafikais.

Ištrauka

Europos sąjunga – tai Europos valstybių asociacija, kuri siekia platesnės ir gilesnės ekonominės bei politinės dalyvaujančių joje šalių integracijos. Europos Sąjunga yra didžiausia pasaulyje tarptautinė organizacija, kuri apima 3.9 mln. kvadratinių kilometrų ir vienija 25 valstybes ir 455 milijonus gyventojų. Tai valstybių asociacija, siekianti glaudesnės ekonominės ir politinės integracijos vardan savo piliečių gerbūvio užtikrinimo, taikos ir stabilumo Europoje.
Kaip ir kiekviena valstybė, taip ir Europos Sąjunga turi savo biudžetą, kurio lėšomis yra finansuojama visa veikla. Biudžetas yra bendras visoms Europos Sąjungos institucijoms ir valstybės narėms. Europos Sąjungos biudžeto procesas yra valstybės ir savivaldos institucijų veikla, kuri yra sureguliuota teisės aktais ir susijusi su biudžetų sudarymu ir vykdymu.
Nuo pat Europos Bendrijos įkūrimo pradžios Europos Parlamentas stengėsi užtikrinti optimalų piliečių pinigų panaudojimą ir priimti patikimą biudžetą. Parlamento biudžetinės galios laipsniškai augo. Kartkartėmis pasitaikantys konfliktai tarp Tarybos (valstybių narių) ir Parlamento paskutiniojo šimtmečio devintojo dešimtmečio pabaigoje virto taikesnėmis derybomis, kurių metu Europos Parlamentas daro didesnę įtaką ES politiniams sprendimams. Pagal ES Konstitucijos projektą Europos Parlamento biudžetinės galios ateityje turėtų dar labiau išaugti. Jau daugelį metų Europos Parlamentas siekia, kad biudžeto procedūra būtų pakeista iš pagrindų. Parlamento nuomone, biudžeto procedūra turėtų remtis bendro sprendimo procedūra, o išlaidų skirstymas į privalomąsias ir neprivalomąsias turėtų būti panaikintas. Konvento dėl Europos ateities pateiktas Konstitucinės sutarties projektas patenkina šiuos Parlamento lūkesčius. Ateityje metinį biudžetą Taryba ir Parlamentas turėtų priimti kartu pagal naują biudžeto bendro sprendimo procedūrą. Iškilus nesutarimui, Europos Parlamentas turėtų paskutinio žodžio teisę dėl visų išlaidų.
Darbo tikslas – išnagrinėti ES biudžeto procesą.
Darbo uždaviniai:
• Susipažinti su biudžeto samprata
• Išskirti ES biudžeto ypatumus
• Išnagrinėti institucijas, veikiančias ES biudžeto sudaryme
• Pateikti ES biudžeto prognozes ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai23
Dydis142.33 KB
AutoriusRenata
Viso autoriaus darbų16 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos (ES) biudzetas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą