Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Infliacijos dinamika ir veiksniai Lietuvoje

Infliacijos dinamika ir veiksniai Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Infliacija, jos rūšys ir veiksniai. Infliacijos dinamikos Lietuvoje analizė. Infliacijos perspektyvos Europos sąjungoje. Išvados. Reziume.

Ištrauka

Infliacija yra žinoma nuo seniausių laikų. Jos bruožai ėmė ryškėti atsiradus pirmiesiems piniginiams ženklams. Pats infliacijos terminas kilęs iš lotynų kalbos žodžio "infliato", kuris reiškia išpūtimą. Ankstesniais laikais infliacija buvo laikino pobūdžio ir daugiausiai susijusi su karais ir kitokio pobūdžio politinėmis negandomis. Tačiau taip pat infliaciją dažnai sukeldavo ir epidemijos. Infliacijos sąvoka pirmą kartą paminėta JAV Pilietinio karo metais (1861-1865), kai į apyvartą buvo išleista milžiniška popierinių pinigų masė.
Infliacija yra procesas, kurio metu bendras vartojimo reikmenų kainų lygis kyla sparčiau nei didėja šalies gyventojų nominalus darbo užmokestis bei pajamos ilgesnį laiką ir dėl to sumažėja pinigų perkamasis pajėgumas. Tai - bendrojo kainų lygio kilimas arba piniginio vieneto nuvertėjimas. Infliacija nėra bet koks kainų kilimas, tai nėra tam tikrų prekių ar jų grupių kainų augimas. Infliacija reiškia, kad kyla bendras visų prekių ir paslaugų kainų lygis[5,p.408].
Infliacija gali pasireikšti dviem būdais:
• Išleidžiant papildomai popierinių pinigų į apyvartą daugiau nei jų reikėtų pagal prekių ir paslaugų masę,
• Mažėjant prekių ir paslaugų masei apyvartoje, bet nesikeičiant pinigų kiekiui.
Infliacija, kaip ir nedarbas, sukelia žmonėms, vyriausybei nemaža rūpesčių. Infliacija neigiamai veikia žmonių sampratą apie gyvenimo lygį. Apie infliaciją žmonės mano kaip apie kažką bloga. Pažaboti nesaikingą infliaciją – vienas svarbiausių vyriausybės ekonominės politikos uždavinių. Infliacija yra viena opiausių ir sudėtingiausių šiuolaikinių makroekonominių problemų.
Krašto ekonomikoje yra daug įvairių ekonominių objektų, turinčių vertę bei kainą. Tai nekilnojamas turtas, žaliavos, veiklos produktas bei vartojamosios prekės ir kiti objektai. Bendras kainų kilimas šalies viduje ir piniginio vieneto perkamosios galios sumažėjimas yra ne tik teorinis, bet ir labai svarbus praktinis klausimas.
Kadangi pernai rašiau kursinį darbą tema "Infliacija ir jos pasekmės", tai šiemet pasirinkau taip pat šią temą, tik pabandysiu plačiau paanalizuoti infliacijos dinamiką Lietuvoje. Savo darbe atsakysiu į tokius klausimus: kas yra infliacija, jos formos, veiksniai turintys įtakos infliacijos formavimuisi. Plačiau paanalizuosiu infliacijos dinamiką Lietuvoje. Kadangi mūsų šalis yra ES narė, tai apžvelgsiu kokia situacija infliacijos atžvilgiu yra kitose ES šalyse.
Apie infliaciją yra nemažai prirašyta, tuo labiau kad ir pati pernai nagrinėjau šią temą, manau kad man parašyti kažką visiškai naujo nepasiseks, kai kas galbūt pasikartos ką rašiau ir pernai. Šiame darbe išdėstysiu savo mintis infliacijos kaip socialinio, ekonominio reiškinio klausimu, tačiau remsiuos perskaityta literatūra, kurios sąrašą pateikiu gale darbo. Nemažai duomenų pabandysiu surasti internete.
Pagrindinis mano darbo tyrimo tikslas: infliacijos dinamika ir veiksniai Lietuvoje.
Mano darbo uždaviniai:
1. Pirmoje dalyje pateikti infliacijos, jos formų apibrėžimus, aprašyti infliaciją sukeliančius veiksnius.
2. Antroje savo darbo dalyje išanalizuoti infliacijos dinamiką Lietuvoje, jos ateities perspektyvas.
3. Trečioje dalyje apžvelgti infliaciją ir jos perspektyvas ES.
4. Pateikti išvadas nagrinėtais klausimais.
Darbe naudojau analizės tyrimo metodą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-19
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis42.95 KB
AutoriusGinta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Infliacijos dinamika ir veiksniai Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą