Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Europos socialinis fondas

Europos socialinis fondas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Struktūrinių fondų atsiradimo istorija. Europos Sąjungos (ES) struktūriniai fondai. Europos regioninės plėtros fondas. Europos žemės ūkio orientavimo ir garantijų fondas. Žuvininkystės orientavimo finansinis instrumentas. Sanglaudos fondas. Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų principai. Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšų administravimas Lietuvoje. Europos Sąjungos (ES) socialinis fondas. Europos socialinio fondo paramos sritys. Europos socialinio fondo remtinos veiklos. Europos socialinis fondas - investicija į žmones. Europos socialinio fondo parama Lietuvai. Išvados.

Ištrauka

Struktūriniai fondai - šiuo metu tai viena aktualiausių temų Lietuvoje. Lietuva, tapusi visateise Europos Sąjungos nare, prisijungė prie vienos iš bendrųjų Europos Sąjungos politikos dalių - struktūrinės politikos, kurios tikslas - finansinėmis priemonėmis mažinti ES regionų ekonominės bei socialinės plėtros skirtumus ir gerinti atsilikusių regionų konkurencingumą. Pagrindinis šios politikos įgyvendinimo įrankis yra ES struktūrinių fondų lėšos.
Plečiantis Europos Sąjungai ir įstojus naujoms valstybėms vienu kartu išsivystymo lygio skirtumai padvigubėjo. Atsirado dar daugiau priežasčių, kodėl turėtų gyvuoti Europos regioninė politika, kuri įrodė savo reikalingumą, siekdama sumažinti išsivystymo skirtumus. Šia politika, kuriai skiriama daugiau negu trečdalis Sąjungos biudžeto lėšų, įgyvendinamas Europos solidarumas vardan ekonominės ir socialinės sanglaudos ir vardan Europos konkurencijos pranašumų, nulemiančių augimą ir užimtumą, sėkmingo panaudojimo. Tai nėra paprasčiausia turto paskirstymo politika, jos tikslas – sukurti naujus turtus. Būdama plačiai decentralizuota, ji remiasi visų regioninės plėtros dalyvių iniciatyva ir atsakomybe, suteikdama galimybę europiečiams dalintis patirtimi ir vadovautis bendrais tikslais.
Pirmiausia, kodėl atsirado struktūriniai fondai? Tarp kai kurių Europos Sąjungos šalių yra nemažas ekonominis ir socialinis atotrūkis (skirtumai). Būtent šio atotrūkio sumažinimas bei vieningų ir lygių ES šalių skatinimas ir yra pagrindinis ES regioninės politikos tikslas. Šią politiką galima laikyti struktūrinės politikos dalimi, kuri yra įgyvendinama pasitelkiant struktūrinius fondus.
ES struktūriniais fondais siekiama padėti šalims ar atskiriems regionams prisitaikyti prie ekonominių ir socialinių pokyčių. Fondai remia projektus, skatinančius įmones imtis naujos, perspektyvesnės veiklos, padeda įvairioms ūkio šakoms, išgyvenančioms krizę, didinti ekonominės veiklos efektyvumą, atlaikyti konkurenciją, pvz., bedarbių apmokymai, įgyti naują specialybę.
ES struktūriniai fondai negali būti naudojami kaip pagrindinis finansavimo šaltinis. Jie turi atitikti papildomumo principą, t. y. teikiant pagalbą konkretiems sektoriams, valstybinės lėšos negali būti "permestos" į kitas sritis, vien dėl to, kad gaunama parama iš struktūrinių fondų. Taip įgyvendinamas Europos Sąjungos ir valstybių narių bendras projektų finansavimas.
Savo darbe apžvelgsiu struktūrinių fondų atsiradimo istoriją, supažindinsiu su visais struktūriniais fondais iš arčiau, išnagrinėsiu struktūrinių fondų principus, taip pat supažindinsiu, kaip vyksta tų fondų lėšų administravimas Lietuvoje. Tačiau pagrindinis šio kursinio darbo tikslas – Europos socialinis fondas, todėl pabandysiu išsamiai apžvelgti Europos Sąjungos socialinį fondą, jo remiamas veiklas bei paramos sritis, taip pat jo paramą Lietuvai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-23
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai23
Dydis66.98 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos socialinis fondas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą