Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Bendrasis vidaus produktas (BVP) (7)

Bendrasis vidaus produktas (BVP) (7)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Įvadas. Bendras vidaus produktas. Nacionalinių sąskaitų sistema. BNP ir BVP apibrėžimai. Realusis ir nominalusis BVP. Lyginamoji BVP analizė. BVP skaičiavimo metodai. Gamybos metodas. Išlaidų metodas. Pajamų metodas. BVP lemiantys veiksniai. Kas neįskaičiuojama į BVP. Vokietija. Vokietijos ekonomika. Vokietijos BVP. Vokietijos BVP struktūra. BVP pagal išlaidas. Pajamos ir BVP. BVP įtakojantys veiksniai. Tendencijos. Švedija. Ekonomika. Švedijos BVP. Struktūra. BVP pagal išlaidas. Pajamos ir BVP. BVP įtakojantys veiksniai. Tendencijos. Norvegija. Ekonomika. Norvegijos BVP. BVP struktūra. Išlaidos. Pajamos ir BVP. BVP įtakojantys veiksniai. Tendencijos. Šalių palyginimas. Išvados.

Ištrauka

Bendras vidaus produktas (BVP) yra vienas iš svarbiausių rodiklių, kuriuo remiamasi vertinant šalies arba atskiro ūkio sektoriaus ekonominės veiklos rezultatyvumą. Šis kas ketvirtį analizuojamas rodiklis naudojamas tarptautiniu mastu. BVP kitimas rodo šalies ekonominės padėties gerėjimą ar blogėjimą, drauge ir šalies galimybes daugiau ar mažiau lėšų skirti atskiroms šalies ūkio sferoms, kaip kultūra, švietimas ir pan. Taigi galime teigti, jog kasmečiai BVP pokyčiai gali įtakoti kiekvieno individo gerovę. Tad išsamiau susipažinti su šiuo ekonominiu rodikliu mums pasirodė ne tik įdomu, bet ir naudinga.
Nagrinėti BVP Šiaurės Europos, o konkrečiau Skandinavijos šalių, ir Vakarų Europos valstybės, būtent Vokietijos, pavyzdžiu mus paskatino tiek istoriniai faktai, tiek ekonominiai rodikliai. Nepaisant to, kad Vakarų Europa laikoma viena iš stipriausių Europos regionų, Vokietijos atvejis yra išskirtinis. Mat suvienyta šalimi, su vieninga ekonomika, ji tapo tik po garsiosios Berlyno sienos griūties, t.y. 1989 metais. Tuo tarpu Skandinavijos šalys laikomos ekonomiškai stabiliausiu tiek Europos, tiek pasaulio regionu. Visos mūsų analizuojamos šalys patenka į turtingiausių (pagal vidutiniam gyventojui per metus tenkantį BVP) pasaulio valstybių trisdešimtuką, o Norvegija yra net trečioje vietoje. Darbe nagrinėjame trijų valstybių duomenis, stengdamiesi pasirinkti skirtingas šalis, kad galėtume padaryti kuo tikslesnes išvadas ir pastebėti, kuo daugiau BVP kaitą lemiančių veiksnių. Mes aptarsime Norvegijos, nepriklausančios Europos Sąjungai, Švedijos, Europos Sąjungos narės, neįsivedusios euro, ir Vokietijos, Vakarų Europos šalies, tik kiek daugiau nei prieš dešimtmetį sukūrusios vieningą ekonomiką, statistinius duomenis ir ekonominius rodiklius.
Taigi darbe bus nagrinėjamos dvi dalys: teorinė ir praktinė. Teorinėje dalyje apžvelgta BVP kaip vienas pagrindinių makroekonomikos dydžių, supažindinta su tam tikrais apibrėžimais. O praktinėje dalyje bus išanalizuotas pasirinktų Europos valstybių bendras vidaus produktas, jo kaita bei tendencijos. Darbo tikslui pasiekti užsibrėžiami šie uždaviniai, kurie tuo pačiu sudaro kursinio darbo struktūrą:
Aptarti BVP apibrėžimą ir jo teikiamą informaciją apie šalies ekonomiką;
Apžvelgti šio rodiklio skaičiavimo metodus;
Išanalizuoti Skandinavijos šalių ir Vokietijos BVP tendencijas per pastarąjį dešimtmetį, t.y. 1995- 2005 metais);
Supažindinti su BVP struktūra ir svarbiausiais veiksniais šio rodiklio dinamikai.
Tikimasi, jog šie uždaviniai padės atskleisti BVP dydžio specifiką bei supažindinti su analizei pasirinktų Europos valstybių ekonomika.
Svarbiausi literatūros šaltiniai, kuriais buvo remtasi, yra Europos Sąjungos, Vokietijos, Norvegijos bei Švedijos Statistikos departamentų informacija, 2005 metų Lietuvos statistikos metraštis ir įvairių Europos centrinių bei komercinių bankų komentarai ir prognozės.
Didžiausia problema rašant šį darbą buvo reikiamos informacijos gavimas. Nes kai kurios šalys dar nėra pateikusios galutinių visų 2005 metų ar bent jau ketvirtojo ketvirčio duomenų. Be to, skirtingų šaltinių duomenys kartais nesutapo. Tačiau nepaisant sunkumų, tikimasi, jog pavyko išsamiai atskleisti kursinio darbo temą ir pateikti informatyvias išvadas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-24
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis35 puslapiai 
Literatūros šaltiniai20
Dydis108.84 KB
AutoriusD.
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendrasis vidaus produktas (BVP) (7) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą