Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Europos Sąjungos (ES) parama Lietuvos žemės ūkiui

Europos Sąjungos (ES) parama Lietuvos žemės ūkiui

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įvadas. Literatūros apžvalga. Europos Sąjungos parama žemės ūkiui. SAPARD paramos panaudojimas ir problemos. SAPARD apžvalga. SAPARD panaudojimas. SAPARD panaudojimo problemos. 2004 – 2005 m. Struktūrinių fondų panaudojimas ir problemos. Struktūrinių fondų apžvalga. Struktūrinių fondų administravimas. Struktūrinių fondų Panaudojimas. Struktūrinių fondų panaudojimo problemos. Išvados ir pasiūlymai. Priedai (5).

Ištrauka

Mano kursinio darbo tema yra ES parama žemės ūkiui. Daugiau negu 80 procentų Europos Sąjungos (ES) teritorijos sudaro kaimo vietovės ir daugiau negu vienas ketvirtadalis gyventojų gyvena kaime. Dėl sudėtingos Europos Sąjungos Bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP), žemės ūkis yra labiausiai ir sudėtingiausiai reguliuojamas ūkio sektorius. Lietuvai integruojantis į ES, mūsų šalies žemdirbiui ypač aktualūs tampa paramos klausimai. Senųjų ES šalių ūkininkai daug toliau pažengę negu Lietuvos: dirba su nauja ir modernia vakarietiška technika, pastatai žemės ūkio produkcijai ir gyvuliams laikyti atitinka visus ES higienos bei aplinkosauginius reikalavimus. Taip pat ūkininkai buriasi į įvairius kooperatyvus, sąjungas ar būrelius. Todėl žemės ūkio produkcija superkama aukščiausiomis kainomis. Tuo tarpu Lietuvos žemės ūkyje vyrauja maži, nekooperuoti ūkiai ir iš to lobstantys žemės ūkio produkcijos supirkėjai ir perdirbėjai. Tiek mažieji, tiek ir dalis didžiųjų ūkininkų dirba su sena rusiška technika, nesilaiko nei aplinkos apsaugos, nei higienos normų. Svarbiausia priežastis – investicinių lėšų trūkumas bei mažas ūkių pelningumas. Manau, jei ne Sovietų sąjungos okupacija, Lietuvos ūkininkai šiuo metu būtų vieni iš stipriausių Europoje, kadangi nuo seno Lietuva buvo žemės ūkio šalis. Tačiau šiuo metu turime kiek kitokį rezultatą. Lietuvos žemės ūkiui iš tiesų reikalinga pagalba iš išorės, konkretizuojant - iš ES. Ir ši pagalba yra teikiama, belieka tik efektyviai ja pasinaudoti.
Todėl savo darbe apžvelgsiu dviejų ES paramų programų, tai SAPARD ir Struktūrinių fondų panaudojimą bei kilusias problemas jas įsisavinant. Iš pradžių apžvelgsiu abiejų paramų programas, po to išdėstysiu jų panaudojimo eigą bei pabandysiu pateikti ir išanalizuoti kilusias problemas. Todėl pirmiausia susipažinsiu su LR teisės aktais bei įstatymais, kurie siejasi su paramos žemės ūkiui reglamentavimu. Po to, susipažinęs su įvairių autorių nuomonėmis pateiksiu savo pasiūlymus ES paramos programų panaudojimo bei kilusių problemų klausimais. Tuo tikslu, daugiausiai remsiuosi internetiniais šaltiniais bei periodiniais leidiniais, kur pateikta daugiausia informacijos mano nagrinėjamais klausimais. Taip pat remsiuosi moksline literatūra.
Pagrindinę darbo dalį apims tekstinė informacija. Priede pateiksiu šiek tiek grafinės informacijos bei lentelių, kuriomis remiantis atliksiu skaičiavimus bei analizuosiu duomenis pagrindinėje darbo dalyje. Todėl tarp darbo metodų vyraujantis aprašomasis, kiek mažiau – analizuojamasis bei statistinis.
Darbo objektas – ES parama žemės ūkiui.
Darbui keliu tokį tikslą:
Apžvelgti ES paramą žemės ūkiui, išnagrinėti problemas bei trūkumus šios paramos įgyvendinimo metu bei pateikti pasiūlymus šios paramos panaudojimo tobulinimui.
Tikslui pasiekti keliu tokius uždavinius:
1. Naudojantis moksline literatūra bei LR ir ES teisės aktais, apžvelgti SAPARD bei struktūrinių fondų programas;
2. Remiantis NMA pateiktomis ataskaitomis bei kitų autorių nuomonėmis, apžvelgti minėtų paramų panaudojimą;
3. Pateikti bent po vieną pavyzdį efektyvaus paramos panaudojimo tiek SAPARD, tiek struktūrinių fondų atveju;
4. Išanalizavus internetinių šaltinių bei straipsnių autorių nuomones, o taip pat NMA ataskaitų duomenis, pateikti pagrindines paramų programų įgyvendinimo problemas bei pateikti siūlymus jų tobulinimui.
5. Palyginti SAPARD ir struktūrinių fondų panaudojimo problemas: rast panašumų ir trūkumų ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-28
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai21
Dydis156.96 KB
Autoriusegle
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos (ES) parama Lietuvos zemes ukiui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą