Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Darbo jėgos migracijos priežastys

Darbo jėgos migracijos priežastys

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinės migracijos vystymosi Lietuvoje istorinė apžvalga: ikisovietinis periodas. Makrolygio migracijos veiksniai. Mikrolygio migracijos veiksniai. Amžius. Kvalifikacija. Senėjimas. Išvados.

Ištrauka

Darbo jėgos migracija yra sudėtinga ir aktuali problema, dominanti įvairių mokslininkų, kurie įvairiai ją interpretuoja. Ekonomistai darbo jėgos migraciją sieja su darbo rinkos būkle, pavyzdžiui, nedarbo, užimtumo, pajamų lygiu, socialinėmis garantijomis, taip pat bendra šalies ūkio ir socialine būkle bei gyvenimo lygiu. Išskirti šių veiksnių įtaką migracijai labai sunku, kadangi jie veikia kartu ir yra susipynę. Tai sunkina šių klausimų nagrinėjimą. Nepaisant to, šiame darbe bus bandoma išsiaiškinti pagrindinius darbo jėgos migracijos priežastis Lietuvoje.
Lietuvai tapus ES nare, mūsų šalies gyventojai gali be jokių apribojimų legaliai įsidarbinti Airijos, Didžiosios Britanijos, Nyderlandų, Švedijos bei Danijos įmonėse. Šios šalys yra pareiškusios, jog netaikys jokių apribojimų darbuotojams iš Latinos. O tai reiškia, kad lietuviai galės įsidarbinti užsienyje tokiomis pat sąlygomis kaip ir kiti ES gyventojai. O toks faktorius sukiala Lietuvai dar didesnius darbo jėgos migracijos protrukius. [5: p.3]
Lietuvoje darbo jėgos migracijai skiriama nepakankamai dėmesio, nepaisant to, kad ši problema mūsų šalyje pastaruoju metu ypač aktuali, kadangi realūs jos mastai, ypač jaunų žmonių, yra dideli. Ekonomikos globalizacijos procese, o ypač Lietuvai įstojus į ES, potencialus darbo jėgos nutekėjimas iš Lietuvos į užsienio šalis gali tapti grėsmingas. Todėl yra labai svarbu susirūpinti darbo rinkos būkle, nedarbo, užimtumo problemų sprendimu, migracijos tendencijų analize ir t.t. Llietuvoje darbo jėgos migracijai skiriamas nepakankamas dėmesys, nėra net tikslios migruojančių apskaitos bei duomenų. Nėra net rimtai analizuojamos migracijos priežastys ir nepakankamai vertinamas migracijos poveikis šalies ekonominei ir socialiniai sistemai.
Pagrindinis šio darbo tikslas – remiantis įvairių mokslininkų darbo jėgos migracijos teoriniais tyrimais, išnagrinėti jos priežastis.
Darbo tyrimo objektas – darbo jėgos migracija Lietuvoje.
Šio darbo pagrindiniai uždaviniai:
Išsiaiškinti darbo jėgos migracijos priežastis.
Apžvelgti makrolygio migracijos veiksnius.
Apžvelgti mikrolygio veiksnius (amžius, senėjimas, kvalifikuotumas). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-02
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis543.67 KB
AutoriusVaiva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo jegos migracijos priezastys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą