Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Euras ir Lietuva (2)

Euras ir Lietuva (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Europos Sąjungos ekonominių rodiklių apžvalga. Vieninga vidinė rinka. Euras ir Lietuva. Užsienio prekybos pokyčiai litą susiejus su euru. Euro poveikis Lietuvos įmonių veiklai, kurios eksportuoja prekes į Europos sąjungos šalis. Išvados.

Ištrauka

Šiame savo darbe norėčiau paanalizuoti apie euro įvedimą Lietuvoje, šios valiutos pasekmes, naudą bei grėsmę mūsų šaliai , taip pat pokyčius, Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare. Taip pat daug dėmesio skyriau dabartinei Europos Sąjungos valiutai- Eurui, jo įvedimo Lietuvoje perspektyvas, problemas, taip pat Lietuvos Banko svarbiausius darbus pasiruošiant įvesti Eurą. Palyginsiu trijų šalių ekonominę padėtį bei pažangą norint įsivesti eurą trijose šalyse: Lietuvoje, Estijoje, Slovėnijoje.
Prieš pradedant, pirmiausia būtina apibrėžti valiutos sąvokas, o jų yra ne viena, kadangi tai gali būti valstybės piniginis vienetas, užsienio valstybės piniginis vienetas ar tarptautinis regioninis piniginis vienetas .
Valiuta- tai visų piniginių sistemų pagrindinė sąvoka , tačiau valiutos sąvoka yra siauresnė negu pinigų sistemos sąvoka. Apibrėžti valiutos sąvoką yra nelengva, nes įvairiais atvejais ji vartojama nevienodai. Kai kalbama apie valiutą, pirmiausia galvojama apie konkrečius tam tikros šalies pinigus, todėl pirmiausia valiutą galima apibrėžti taip: " tai popieriniai banknotai ir monetos, išleidžiami tam tikros valstybės, sankcionuoti tos valstybės valdžios ir priimti kaip teisėta mokėjimo priemonė. Taigi paprasčiau tariant valiuta yra nacionalinis valstybės piniginis vienetas.
Valiuta taip pat gali būti užsienio valstybės ar valstybių piniginis vienetas. Kaip apibrėžia "Lietuvos Respublikos Užsienio Valiutos Lietuvos Respublikoje Įstatymas", užsienio valiuta- tai bet kurios užsienio valstybės ar užsienio valstybių bendrai naudojama valiuta.
Sėkmingas euro įvedimas — vienas iš didžiausių laimėjimų šiuolaikinėje Europos ekonomikos istorijoje.
Dabar Europos verslo visuomenė plėtoja savo veiklą visiškai naujoje ekonominėje aplinkoje. Joje nėra išlaidų, susijusių su valiutų keitimu, išnyko valiutos kurso rizika, lengviau palyginti valstybių, dalyvaujančių Ekonominėje ir pinigų sąjungoje (EPS), kainas. Perųjimas prie euro turi įtakos visoms įmonėms, kad ir kokiai veiklos rūšiai jos priklausytų. Nepriklausomai nuo to, ar įmonėje dirba 20, ar 2 000 žmonių, ar ji veikia gamybos, ar aptarnavimo sferoje, ar ji yra vietinės, ar tarptautinės reikšmės, euras turi tiesioginę įtaką įmonės veiklai bei daugiau ar mažiau visiems jos darbo aspektams.
Lietuvos, įstojusios į Europos Sąjungą (ES) laukia ir narystė EPS, taip pat ireuro įvedimas. Šio proceso svarbą įvertina ne tik vyriausybinės institucijos. Bendradarbiaudamos su ES valstybėmis, šalies įmonės jau nuo praėjusių metų pradžios susiduria su euro problema. Todėl įmonėms pravartu susipažinti su euro įvedimo tvarka, įvedimo fazėmis, euro poveikiu rinkai ir integracijos etapais.
Šio mano darbo tikslai yra šie:
1. Išsiaiškinti euro, kaip bendros ES valiutos reikšmę ekonomikai;
2. Apžvelgti, kaip pasikeitė ekonominiai rodikliai tose šalyse, kuriose buvo įvestas euras;
3. Kokia yra vieninga rinka;
4. Pavaizduoti, kokią įtaką euras turi Lietuvos įmonėms, palaikančioms komercinius ryšius su ES šalimis;
5. Išsiaiškinti, kokią įtaką euras turi Lietuvos eksportui bei importui;
6. Euro įvedimo reikšmė: Lietuvos banko požiūriu;
7. Kokia euro įtakabus Lietuvos pramonei ir ūkiui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-11-26
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis79.86 KB
AutoriusRamune
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Euras ir Lietuva (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą